Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови!

За підрахунками в світі є біля 6000 розмовних мов. Представники різних міжнародних інституцій авторитетно заявляють, що їх кількість з року в рік скорочується. Причина досить банальна – мова, якою умовно вчора й сьогодні спілкувалися певні народності, не передається наступним поколінням. Причини тому різні, а результат однаковий - зникає мова, зникає й народність, а то й народ .

Сьогодні українцям начебто хвилюватися не потрібно, адже значно зросла кількість людей, для яких українська – рідна.
Але чи завжди так було??!
Отож, попри досить упевнені переливи нашої «солов¢їної» на більшості українських земель,  усе ж плекаймо її рідну, її материнську, її наймилішу серцю українському.
Оберігаймо її від глузувань й насмішок з боку ворогів наших, зберігаймо колорит діалектів, притаманний більшості громад українських, бережімо від надмірного засилля іншомовної лексики.
За таких умов наша українська ніколи не потрапить до мовної «Червоної книги».
Зі святом, українці!