На філологічному факультеті «Чернігівського колегіуму» реалізовується міжнародний науково-педагогічний проєкт: деталі

«Європейський досвід протидії дезінформації та пропаганді: базові навички для Вчителя майбутнього».

Саме під такою назвою з листопада 2023 року на філологічному факультеті Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відбувається реалізація міжнародного науково-педагогічного проєкту NETTING – 101127022 – GAP-101127022, який отримав грантову підтримку за програмою Еразмус+, напрямок ЖАН МОНЕ.

Протягом трьох років університет буде активно співпрацювати із Євросоюзом в рамках угоди, яка була укладена в серпні цього року.

Мета проєкту – підготовка нової генерації учителів, які не лише переймуть європейські цінності громадянського суспільства, а матимуть мотивацію та інструментарій для їх втілення в майбутній українській системі освіти.

Експертами проєкту виступають доценти університету Світлана Гергуль, Марина Ольховик, Марина Кеда, Лариса Городнича. Здобувачі вищої освіти досліджують кращі європейські практики щодо протидії дезінформації та пропаганді, досвід створення нормативно-правової бази (як-от, законодавство щодо питань мови ненависті) та інструментарію боротьби в інформаційних війнах сьогодення; впровадження цього досвіду в процес підготовки в Україні майбутніх вчителів різних галузей.

Також в межах проєкту для учнів та студентів відбуваються засідання гуртка «Медіарозслідування», яким керує аспірант НУЧК Владислав Ольховик. Учасники гуртка вчаться вирізняти факти та судження, маніпуляцію та пропаганду, формують власну інфомедійну грамотність.