Підписання Договорів про партнерство з українцями Угорщини

Підписання Договорів про партнерство з українцями Угорщини

Протягом 25 квітня – 18 травня 2023 року доцент НУЧК імені Т.Г. Шевченка Олег Воронко перебував у відрядженні в м. Будапешт (Угорщина). Під час відрядження у контексті розробки наукового проєкту щодо вивчення етносоціальної та етноментальної адаптації українських переселенців у країнах Європи фаховий етнолог Олег Воронко разом із співробітниками Центру української культури та документації в Угорщині (з яким 15 листопада 2022 року було підписано «Договір про партнерство та співпрацю») здійснював наукове редагування анкет і домовився про проведення соціологічного опитування серед українських переселенців в Угорщині. Результати соціологічних досліджень відповідатимуть грантовим вимогам та доповнять джерельну базу науково-дослідної роботи за тематикою «Етносоціальні процеси в Україні у другій половині ХХ – ХХІ століттях».

Доцент Олег Воронко також став ініціатором підписання ще двох «Договорів про партнерство та співпрацю» між Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (м. Чернігів) в особі ректора професора Олега Шеремета та Державним самоврядуванням українців Угорщини (м. Будапешт) у особі голови Ярослави Сабо (від 16 травня 2023 року), а також Українською асоціацією «Єдність» (м. Будапешт) в особі голови Вікторії Петровської (від 4 травня 2023 року).

Першими заходами у співпраці з вказаними організаціями стала участь Олега Воронка в історико-культурному квізі з історії України (29 квітня 2023 року) та участь у «Живому ланцюгу за Україну», присвяченому Дню української вишиванки 18 травня 2023 року (https://www.facebook.com/jednisty/). Обидва публічні заходи відбувалися у м.Будапешт. Подальша співпраця з усіма вказаними організаціями планується за такими напрямами: проведення тематичних заходів, здійснення анкетування серед представників діаспори, підготовка статистичної джерельної бази для написання дисертацій та розробки грантових програм.

Важливим напрямом практичної діяльності доцента Олега Воронка стала профорієнтаційна робота, яка знайшла вираз у публікації рекламних буклетів НУЧК імені Т.Г. Шевченка на відповідних інтернет-ресурсах зазначених організацій з метою ознайомлення представників української діаспори з життєдіяльністю нашого університету та можливостями одержання абітурієнтами освіти в НУЧК.

photo 2023 06 02 12 30 41photo 2023 06 02 12 34 37