ПІДСУМКИ ПРИРОДООХОРОННОЇ АКЦІЇ «ЗБЕРЕЖИ ПЕРВОЦВІТИ 2023»

ПІДСУМКИ ПРИРОДООХОРОННОЇ АКЦІЇ  «ЗБЕРЕЖИ ПЕРВОЦВІТИ 2023»

17 травня 2023 року на базі Національному університеті «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка відзначили авторів кращих робіт – школярів-учасників обласної природоохоронної акції «Збережи первоцвіти».

Основна мета заходу – привернути увагу населення до проблеми зникнення весняних ранньоквітучих рослин в Україні, зокрема і на Чернігівщині.

Учнівська молодь міста Чернігова та області (понад 60 учасників з 10 освітніх закладів і установ регіону) активно долучилися до участі в конкурсі «Первоцвіти весняні квіти, які потребують збереження та відновлення в колекціях», серед робіт (малюнки, плакати та листівки, оповідання і вірші), присвячені ранньоквітучим рослинам і презентації авторських фотографій фотоконкурсу «В об’єктиві – краса первоцвітів», проведення позакласних занять на тему: «Збережемо первоцвіти разом», розповсюдження різнопланової інформації (буклети, листівки, плакати).

З вітальним словом до учасників заходу звернулися - ректор університету Олег ШЕРЕМЕТ та директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА Наталія ГРУДНИЦЬКА. Головою Оргкомітету конкурсу була доцентка кафедри біології університету Світлана ПОТОЦЬКА.

Гімн України прозвучав у виконанні переможця конкурсу «Студент року - 2020-2023» у номінації «Талант року» Данила СИПКА, магістранта факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв.

Організаторами акції у 2023 році виступили ГО «Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи»; Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка; Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА; молодіжний кліматичний центр (КЗ «Чернігівський обласний науковий ліцей» та Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні».

Найкращі учні-переможці з закладів освіти (КЗ «Чернігівський обласний науковий ліцей» Чернігівської обласної ради; Ліцею №15, м. Чернігова; Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Чернігівської міської ради Чернігівської області; Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 Чернігівської міської ради Чернігівської області; Спеціалізованої загальноосвітньої школи №2 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов; Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №19 Чернігівської міської ради Чернігівської області; Крисківської гімназії Понорницької селищної ради; КПЗО «Чернігівський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання» Чернігівської міської ради) були відзначені Дипломами, Грамотами та Подяками за активну еколого-просвітницьку діяльність та небайдуже ставлення до природи рідного краю в рамках природоохоронної акції ”Збережи первоцвіти”, які урочисто вручили Олег ШЕРЕМЕТ, ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка та Наталія ГРУДНИЦЬКА, директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА.

Учнівська молодь отримала в подарунки інтерактивні ігри «Безпечна громада» від Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні», набори для творчості від Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОВА та ГО «Чернігівська обласна організація Українського товариства охорони природи».

Подяками за активну екологічну позицію та вагомий внесок у справу навчання й виховання молодого покоління у рамках природоохоронної акції ”Збережи первоцвіти” були відзначені вчителі закладів освіти, які координували природоохоронну діяльність учнівської молоді (Наталія ГОРНЮК, Наталія САДЧЕНКО, Юрій КАРПЕНКО, Євгенія БОРОК, Галина КАЛЬЧИЦЬКА, Тетяна МИРОНЕНКО, Ірина КОСТОМАРОВА, Галина ВЛАСЕНКО, Ірина ЛАДИСЬ) відзнаки вручали Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології та охорони природи та Ольга МЕХЕД, завідувач кафедри біології природничо-математичного факультету.

Це чергова нагода звернути увагу суспільства на необхідність раціонального й бережливого ставлення до природи рідного краю, ефективного використання її ресурсів та акцент молоді на вибір майбутньої професії, пов’язаної з екологією та охороною навколишнього середовища.