Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка та Реймський університет Шампань-Арденни – на шляху до співпраці

13 лютого 2023 року делегація французького міста Реймс відвідала НУЧК імені Т.Г.Шевченка. Французьку сторону представляв заступник мера з міжнародних відносин Дмітрі Удін та заступник керівника апарату мера Ремі Грандеманж.

Основна мета візиту – встановлення контактів та налагодження взаємодії між університетами. Гості із Франції привезли листа від мера міста Реймс та Президента Реймського університету Шампань-Арденни щодо всебічної підтримки народу України, в цілому, та чернігівців, зокрема, в їх боротьбі за територіальну цілісність та суверенітет України. Особлива увага французьких партнерів була приділена налагодженню співпраці у сфері освіти. Запропоновано організувати взаємодію між ЗВО в сфері фізичної культури та спорту, мистецьких дисциплін, дизайну проведення спільних літніх шкіл та інших спільних проєктах.

Вітаючи гостей, ректор НУЧК професор Олег Шеремет розповів про історію та сучасність нашого університету, його науковий потенціал, матеріально-технічну базу, відомих випускників. Цікавою та змістовною була зустріч в Науковій бібліотеці університету. Директорка бібліотеки Ганна Макарова ознайомила гостей з сучасними можливостями бібліотеки. Стародруки французькою мовою та про історію Франції, що зберігаються в університеті викликали велику зацікавленість у наших гостей. Родзинкою цієї зустрічі були творчі вітання від факультету дошкільної, початкової освіти та мистецтв.

Наступною локацією була велика спортивна зала університету. Наші студенти представили широку палітру видів спорту, що культивуються в університеті: волейбол, футбол, гімнастика, кікбоксінг, боротьба, баскетбол… Цікаві пояснення та коментарі щодо олімпійських чемпіонів та призерів, чемпіонів Світу та Європи наших вихованців, сучасні тенденції та наукові напрацювання у сфері фізичної культури та спорту давав академік Микола Носко.

Гості ознайомились також з особливостями роботи нашого університету в умовах воєнного стану – відвідали бомбосховище, довідались про волонтерську діяльність студентів та викладачів.

Під час заключного «круглого столу» з керівництвом університету було намічено найближчі кроки щодо налагодження співпраці і, в перспективі, підписання угоди про взаємодію між Національним університетом «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка та Реймським університетом Шампань-Арденни.

Довідково. Реймський університет Шампань-Арденни заснований у 1548 році. Зараз в ньому навчаються майже 29 тисяч студентів. В закладі працює більше 1400 викладачів та більше 1000 адміністративно-технічного персоналу. Основні освітні напрямки: агросектор та біотехнології, гуманітарні та соціальні науки, здоров’я, цифрові та інженерні науки.

photo 5429434176995706865 x

photo 5429434176995706857 y