Всесвітній день вишиванки

Всесвітній день вишиванки

Сьогодні ми святкуємо Всесвітній день вишиванки. Для кожного українця вишиванка – це не просто одяг. Вишиванка – це генетичний код нації та багатотисячні традиції, це любов до України, до рідної землі, це мистецтво особливого бачення світу, це віра, надія, журба та гнів.

Мало хто знає, але це свято започаткувала українка – Леся Воронюк у 2006 році, коли ще була студенткою Чернівецького університету. Вона запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. І вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

Але історія народної вишивки в Україні сягає своїм корінням у глибину віків. Археологи стверджують, що на теренах України вишивка існує ще з часів трипільської культури. Так, у селі Мартинівка Черкаської області було знайдено скарб, що датується VI століттям нової ери. Тут було виявлено срібні бляшки з фігурками чоловіків одягнених у широкі сорочки з вишивкою на грудях.

Уже важко уявити національне свято без традиційних вишиванок. Сьогодні навіть існують традиційні паради, флешмоби вишиванок, що влаштовуються щороку в усій Україні. Кожного разу, одягаючись у вишиванку, пам’ятайте, що це не просто одяг: це ваш обов’язок берегти тисячолітні традиції та продовжувати написання літопису про красу української культури. Вишиванка - це духовна броня українця, а Україна – духовна броня світу.

З Днем вишиванки! Одягайте свої вишиванки і нехай весь світ побачить, які файні українці та яка прекрасна наша Україна!

Одягни вишиванку, Україно моя!

Йде на свято вся сім’я

В вишиванці каштан і акація, ти і я,

Одягни вишиванку, Україно моя!

Ми пропонуємо всім, хто шанує традиції, хто любить нашу неньку Україну, взяти участь у святковій акції:

- долучайтеся до флешмобу "Одягни вишиванку";

- наповнюйте мережу українською вишивкою;

- розміщуйте фото під хештегами #НУЧК #ДеньВишиванкиНУЧК #ДеньВишиванки .

Вишиванка єднає українців!