23 листопада 2021 року в м.Києві (режим on-line) відкрився Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

З вітаннями до понад 200 учасників звернулися Руслан Стрілець, т.в.о. Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Олег Бондаренко Володимирович, народний депутат України, голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, Тетяна Тимочко, голова Всеукраїнської екологічної ліги, Дмитро Заруба, т.в.о. Голови, перший заступник Голови Державної екологічної інспекції України.

24 листопада 2021 року модераторами другої пленарної сесії «Екологічно дружні технологічні рішення для місцевих громад щодо поводження з відходами» виступили: Мирослав Мальований, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри екології та збалансованого природокористування Національного університету «Львівська політехніка», голова Львівської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги та Юрій Карпенко, кандидат біологічних наук, доцент, завідувач кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, голова Чернігівської міської організації Всеукраїнської екологічної ліги.

Доповідь «Вермикультивування як технологія утилізації та переробки рослинних решток в умовах Лівобережного Полісся» для пленарної сесії підготували викладачі нашого університету Юрій Карпенко, Світлана Потоцька та учень обласного педагогічного ліцею Назар Рей.

Під час круглого столу «Негативний вплив сміттєзвалищ на природні екосистеми та життєдіяльність людей. Кращі практики рекультивації територій, порушених внаслідок розміщення побутових та промислових відходів» з доповіддю «Фітоценотичні наслідки нерегульованого поширення амброзії полинолистої на несанкціонованому сміттєзвалищі піщаного намиву (м.Чернігів)» виступив проф. Олександр Лукаш, голова наукової ради Чернігівської обласної організації Всеукраїнської екологічної ліги.