Обговорення нової редакції "Українського правопису 2019"

Обговорення нової редакції "Українського правопису 2019"

Минулого тижня в Національному університеті "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка було людно, натхненно, драйвово.

Окрім ІІ модулю курсів педагогічного натхнення “Окрилені”, стартував Інноваційний курс підвищення кваліфікації для вчителів НУШ та вихователів ЗДО. Залюбки долучилася до команди Супергероїв #НУШ, щоб поговорити з педагогами про нову редакцію “Українського правопису” (2019), адже саме педагоги мають бути його популяризаторами для учнів і батьків. Завдання на розрізнення фейків і нововведень виявило, що тема надзвичайна актуальна для всіх присутніх. Дослідили історію становлення української правописної традиції і природу нововведень, звернувши особливу увагу на правописну варіантність і зміни (без варіантів), переконалися, що сприйняти нові правила легше, якщо розумієш причину їх появи і мету. Бурхливе обговорення викликало “узаконення” фемінитивів, моделі їх творення. Доброзичлива й дружня атмосфера, зацікавленість, відкритість учасниць тренінгу надихають на подальшу роботу. Вдячна кожному за жадобу до знань! НУШ - бути!