Синтез мистецтв, або, коли до справи беруться філологи

Залиште оцінку
(0 голосів)
Синтез мистецтв, або, коли до справи беруться філологи

На світі лише дві речі виправдовують
людське існування— кохання і мистецтво.

Вільям Сомерсет Моем

Усім відомо, що філологи – це яскраві, творчі особистості. Вони вивчають мови, аналізують найскладніші літературні твори, створюють новий культурний світ. Та мало хто знає, що відбувається, коли ці «діти мистецтва» співпрацюють разом.

21 травня у стінах Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка студенти філологічного факультету оживили сторінки відомих літературних творів та створили театральне шоу.

Студенти третього курсу відтворили картини з п’єси Володимира Винниченка «Чорна Пантера і Білий Медмідь» та драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня», а дівчата з другого курсу емоційно зіграли Марусю Кайдашиху та Мотрю з соціально-побутової повісті Івана Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я».

Усі міні-вистави були добре підготовлені: вдало підібраний одяг, атрибути, музика, емоційна гра акторів-філологів, тож оплески глядачів були гучними. 

І хоча театральне дійство проходило в рамках індивідуального навчального завдання, і актори-аматори, і глядачі отримали неймовірне задоволення від такого синтезу мистецтв, тож сподіваємося, що ця гарна традиція, започаткована ще вісім років тому у межах курсу історії української літератури, який викладає Сазонова О.В., триватиме й надалі.