Як ліпили колобка

Залиште оцінку
(2 голосів)
Як ліпили колобка

Один день із життя садочка неповного дня Центру розвитку обдарованості «Унікум» (експериментального майданчика кафедри дошкільної та початкової освіти)

Уже більше двох місяців викладачі кафедри дошкільної та початкової освіти Коновальчук М.В. (директор Центру розвитку обдарованості «Унікум») та Богдан Т.М. (методист садка неповного дня «Унікум») втілюють компетентнісний підхід у роботу інноваційного закладу. Що з того виходить? А ось послухайте!

Година дня. Батьки приходять за малюками в садочок Центру розвитку обдарованості «Унікум». Сяючі очі дітлахів.

– А ми сьогодні… – лунають дитячі голоси, і малюки простягають матусям саморуч зроблені Колобки.

– А це що? Поробки із солоного тіста? – питає одна з матусь.

– Ні, це справжні, з тіста, їх треба спекти і можна їсти! – перебиваючи один одного, розповідають малюки.

– Справжні? – дивуються матусі.

Приємно спостерігати радість в очах дітей і задоволення та здивування на обличчях дорослих. У садочку ми намагаємося наблизити навчання до життя. Діти повинні знати, що хліб росте не на деревах, а його шлях до столу тривалий, важкий, але дуже-дуже цікавий.

Заняття розпочалося зі знайомої казки «Колобок». З’ясували, з чого баба спекла Колобка. Потім на столі з’явилися колоски, малюки із захопленням їх розглядали, висловлювали свої враження («колючі», «м’якенькі», «багато зерняток», «дзвенять» тощо). Ідея самим зробити борошно дуже сподобалася малечі. Розібрали колоски на зернята, і вихователька перемолола їх на кавомолці.

А далі відбувалася справжня казка! На столі з’явилася миска, в яку малята насипали муку, сухі дріжджі, потім туди потрапило справжнє яйце (ну зовсім як у матусі на кухні), далі – молоко, сіль, цукор. І… почали місити.

Як важко було дочекатися, коли підійде тісто. Упродовж дня малюки весь час запитували: «Коли ж Колобка будемо ліпити?»

На останньому занятті всі враз зазирнули в миску. Що це!? Тіста зробили трішки, а тепер його повна миска! Диво та й годі!

– Час ліпити Колобка, – урочисто оголосила вихователька, і малюки, як справжні кулінари, поважно сіли на стільчики навколо столика.

Кожен отримав шматочок тіста і почав його місити. Зліплені Колобки були посаджені у формочки для кексів і запаковані для транспортування додому і випікання.

Завтра чекаємо вражень після куштування справжніх кулінарних виробів!

Зробити звичайний день унікальним – це просто. Далі буде!

(Інтегроване заняття проводили Наталія Кисіль, випускниця факультету, аспірантка ІВО НАПН України, та Тетяна Богдан, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти )