Барвисте квіткове свято «червоної рути»

Залиште оцінку
(1 голос)
Барвисте квіткове свято «червоної рути»

Минулого тижня, знову  піднімаючись на Говерлу, ми спостерігали барвисте квіткове свято «червоної рути». В Українських Карпатах у червні квітує червона рута (рододендрон східнокарпатський), що є досить рідкісним і занесеним до Червоної книги України.  

Побачити ці квіти у всій красі щастить далеко не всім.  Це трапляється після перших раньолітніх ночей, коли ранковий туман вкриває гори, і в цей час між трав розкриваються крихітні ніжно-рожеві зірочки.

То починають розпускатись квіти рододендрону, яких з кожним теплим ранком стає все більше. Аж поки найвищі карпатські узгір’я не вкриються дивовижним квітучим килимом, поки не вберуться у найкрасивіші наряди щорічного свята природи – цвітіння «червоної рути».

Слід зазначити, що побачити цвітіння рододендрону східнокарпатського (або миртолистого) можна лише в горах, він має лікувальні властивості і сильний запаморочливий запах. Цей вид зустрічається на гірських схилах масивів Чорногори, Мармарошу і Свидівця, він розквітає в повній свої красі найчастіше в середині червня.

 

 

Юрій Карпенко,
завідувач кафедри екології та охорони природи

 

 

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефони: (0462) 941-170, (0462) 941-178

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG