13 квітня 2016 року на факультеті початкового навчання ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка відбулася Студентська науково-практична конференція "Актуальні проблеми сучасного мовознавства та лінгводидактики".

До оргкомітету конференції надійшло 19 тез доповідей. Серед учасників були представники різних факультетів університету, загальнонавчальних закладів міста.

Традиційно конференцію відкрила завідувач кафедри мов і методики їх викладання кандидат педагогічних наук, доцент О.Б.Мамчич. Після вітального слова розпочалася робота трьох секцій – "Актуальні питання мовознавства", "Актуальні проблеми методики навчання української мови у ДНЗ і початковій школі", "Актуальні проблеми теоретико-методичної підготовки майбутніх вихователів ДНЗ і вчителів початкової школи".

Гості та учасники конференції відзначили невимушену й дружню атмосферу, в якій відбувалися презентація й обговорення наукових досягнень молодих учених. Доповідачі та слухачі взяли участь у дискусіях щодо актуальності проблем, практичного застосування результатів досліджень.

Найкращими було визнано такі доповіді: учениці 10-Б класу СЗСШ №1 з поглибленим вивченням іноземних мов м.Чернігова Анастасії Лукіни "Лексико-семантичні особливості мовної гри в німецькомовних рекламних текстах", студентки 32 групи технологічного факультету Юлії Петренко "Правописні проблеми ХХ – початку ХХІ століття", студентки 33 групи психолого-педагогічного факультету Катерини Дудко "З історії українського мововбивства", студентки 34 групи факультету початкового навчання Тетяни Сперкач "Рідна мова в духовному розвитку дитини".

За результатами Студентської науково-практичної конференції "Актуальні проблеми сучасного мовознавства та лінгводидактики" планується видання збірника тез доповідей.