Плідна співпраця НУЧК імені Т. Г. Шевченка з Малою академією наук України як запорука розвитку науки і освіти

Чудові результати показали цього року учні-учасники ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, що виконували роботи на базі кафедр біології та екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка.

Виборов ІІІ місце КРАПИВНИЙ Станіслав (11 клас Чернігівського ліцею №32). Тема роботи: «Тест-показники крес-салату за впливу деяких засобів для миття посуду у посудомийних машинах». Керівник – доцент кафедри біології НУЧК Наталія ТКАЧУК. Вже третій рік поспіль Станіслав під керівництвом Н. В. Ткачук здобуває призове місце на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

ГОРБАНЬ Вікторія, учениця 10-Б класу хіміко-біологічного профілю ліцею № 15 м. Чернігова під керівництвом доцента кафедри біології Світлани ПОТОЦЬКОЇ виборола диплом ІІ ступеня. Тема роботи «Систематична структура та еколого-біологічні особливості найбільш поширених деревних рослин на урботериторії Чернігова, які мають фітонцидні властивості та їх вплив». Наукове відділення: екології та аграрних наук, секція: лісознавство.

Ліцеїст 11-Б класу біолого-хімічного профілю, КЗ «Чернігівський обласний науковий ліцей» Чернігівської обласної ради ДОВГИЙ Антон одержав (керівник доц. Світлана ПОТОЦЬКА) - диплом ІІІ ступеня. Тема роботи «Особливості вирощування плодово-ягідних культур та рекомендації щодо використання нішевих рослин в умовах Лівобережного Полісся». Наукове відділення: екології та аграрних наук, секція: агрономія

ЛЮБЧИКОВА Дарія – учениця 10 класу ЗСШФМП №12 м. Чернігова (керівник проф. кафедри біології Ольга МЕХЕД) – диплом ІІ ступеня в секції Селекція та генетика (наукове відділення екології та аграрних наук). Тема роботи: «Вплив наночастинок на показники індукованих мутацій в популяції Drosophila melanogaster».

Хочемо відмітити професійну роботу методиста МАН Ольги ШЕРЕМЕТ, голови журі відділення екології та аграрних наук доц. Юрія КАРПЕНКА та керівників робіт – колишніх випускників хіміко-біологічного факультету нашого ЗВО. Величезна подяка керівництву Чернігівського територіального відділення МАН Наталії ЛЕЩЕНКО, президенту Чернігівського відділення МАН, першому проректору НУЧК професору Володимиру ДЯТЛОВУ за професійно організовану співпрацю.

Щиро вітаємо юних чернігівців та їх наставників і керівників, що прославляють наш НУЧК, Чернігів та область!

1 result

3 result4 result5 result6 result7 result