XII Сіверянські соціально-психологічні читання

XII Сіверянські соціально-психологічні читання

26 листопада 2021 року відбулася Міжнародна наукова конференція ««XII Сіверянські соціально-психологічні читання», організована Навчально-науковим інститутом психології та соціальної роботи НУЧК імені Т.Г.Шевченка спільно з Полоцьким (Республіка Білорусь), Херсонським, Переяславським та Ніжинським університетами.

Відкрили конференцію ректор НУЧК імені Т.Г.Шевченка Шеремет Олег Семенович, директор ННІ психології та соціальної роботи Завацька Людмила Миколаївна, а також завідувач кафедри технології та методики викладання Полоцького університету Довгяло Наталія Вікторівна.

На пленарному онлайн-засіданні з доповідямивиступили:

1) АНДРЕЄВА Ірина Миколаївна – професор кафедри технології та методики викладання Полоцького державного університету (Республіка Білорусь), доктор психологічних наук. Емоційний інтелект та інтелектуальні властивості особистості у фахівців з високим та низьким рівнем емоційної креативності.

2) ВАСЮТИНСЬКИЙ Вадим Олександрович – головний науковий співробітник лабораторії психології мас та спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, доктор психологічних наук. Маріупольці і львів’яни про війну на Донбасі: за п’ять років – менше співчуття, більше байдужости і не треба вибачень.

3) КОЧУБЕЙНИК Ольга Миколаївна – провідний науковий співробітник лабораторії психології політико-правових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України), доктор психологічних наук. Ковід-протести: пошуки психологічного підґрунтя.

4) ЛІСОВЕЦЬ Олег Васильович – завідувач кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, доктор педагогічних наук. БОРИСЮК Світлана Олексіївна – доцент кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, керівник Центру соціально-педагогічних досліджень, кандидат педагогічних наук. Соціальне дослідження життєвих потреб людей похилого віку: досвід реалізації українсько-польського наукового проєкту.

5) БЛИНОВА Олена Євгенівна – завідувачка кафедри психології Херсонського державного університету, доктор психологічних наук. Корпоративна культура як інструмент розвитку університету.

6) ДРОЗДОВ Олександр Юрійович – завідувач кафедри загальної, вікової та соціальної психології імені М. А. Скока Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, доктор психологічних наук. Соціальні уявлення сучасної української молоді про благополуччя мешканців населених пунктів та країн.

7) ЗАЙЧЕНКО Наталія Іванівна – доцент кафедри соціальної роботи та освітніх і педагогічних наук Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, доктор педагогічних наук. Ретроспективний аналіз концепту «соціальна допомога».

Загалом, у роботі конференції взяли участь близько 200 викладачів, науковців, практичних психологів, аспірантів та студентів, які представляли міста Чернігів, Ніжин, Прилуки, Київ, Херсон, Переяслав, Харків, Одеса, Львів, Кривій Ріг, Кременчук, Старобільськ, Кропивницький, Новополоцьк (Республіка Білорусь), Хелм (Республіка Польща).

Випуск електронної збірки матеріалів конференції заплановано на початок 2022 року.