Як громади можуть захищати своє довкілля: досвід Линовиці

Залиште оцінку
(1 голос)
Як громади можуть захищати своє довкілля: досвід Линовиці

15 липня 2021 року завідувач кафедри екології та охорони природи нашого університету Юрій Карпенко та викладач цієї ж кафедри Олександр Яковенко в якості лекторів брали участь у роботі круглого столу з питань формування політики охорони навколишнього середовища в громадах «Створення сприятливих умов для жителів громад неможливе без залучення самих жителів громад».

Він проходив у стінах Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації. 

Цей захід – фактично презентація результатів проєкту «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади», який реалізується Сіверським інститутом регіональних досліджень. В якості експерта з екологічних питань до реалізації даного проєкту був залучений Юрій Карпенко, який виступив розробником «Звіту про стратегічну екологічну оцінку (СЕО) Линовицької громади».

Учасники «круглого столу» отримали практичні рекомендації щодо проходження процедури СЕО, а також діяльності по збереженню природно-ресурсного потенціалу, які місцеве самоврядування спільно з жителями громад можуть реалізовувати вже зараз. Зокрема, в рамках адаптації до змін клімату особливої актуальності набуває облаштування прибережних зон на водоймах, місць відпочинку (парків, скверів), лісових насаджень.

Своїм досвідом реалізації проєктів з впровадження екологічної політики у громадах Львівської області поділилися також представники ГО «Європейський діалог». Незважаючи на регіональні відмінності, громади Львівщини та Чернігівщини мають схожі екологічні проблеми, вирішення яких знову ж таки потребує цілеспрямованої екологічної політики.

Наостанок учасники «круглого столу» навели окремі приклади з природоохоронної діяльності у своїх громадах та висловили зацікавленість у реалізації подібних заходів.

Проєкт «Розробка та сприяння запровадженню політики охорони навколишнього середовища Линовицької громади» здійснюється Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та European Union in Ukraine в рамках грантового компоненту проєкту EU4USociety.

 

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефони: (0462) 941-170, (0462) 941-178

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG