Мезинському національному – 12 років

Залиште оцінку
(5 голосів)
Мезинському національному – 12 років

10 лютого 2006 року Указом Президента України на території північної частини Коропського району Чернігівської області створено Мезинський національний природний парк площею 31 тис.га. До його складу увійшли - Всесвітньо відома Мезинська пізньопалеолітична стоянка, територія Рихлівського монастиря, 53-км відрізок Десни, лісові масиви та крейдяні відслонення північно-східної частини Чернігівщини. Парк завжди приваблював своєю природною та історико-культурною цінністю, антрактивністю ландшафтів та чистотою середовища.

Науковим куратором Мезинського національного природного парку як природоохоронної установи, виступає Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка (раніше – Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка). За цей час було розбудовано інфраструктуру парку, активно проводиться науково-дослідна, еколого-освітня робота та здійснюється рекреаційна діяльність.

9 лютого 2018 року відбулася урочиста нарада, присвячена 12 річниці створення Мезиннського НПП. На ній обговорювалися питання здобутків парку, напрямів його наукової діяльності, заходів еколого-освітнього і біотехнічного змісту та рекреаційні аспекти функціонування установи.

За минулий рік НПП має значні наукові здобутки, спостерігається збільшення кількості відвідувачів та розширення напрямів його діяльності. Серед вагомих здобутків та заходів парку наводимо кілька нижче.

У 2017 році видано 9-й том наукової теми «Літопис природи Мезинського НПП» обсягом 385 сторінок, присвячений дослідженням на території парку в напрямках вивчення біо-, цено- та ландшафтного різноманіття, природної та історико-культурної спадщини.

У минулому році працювали на території парку науковці різних напрямків НУ «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, Інституту зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України, а в серпні 2017 року було проведено експедицію науковців Інституту еволюційної екології НАН України і Сумського державного університету щодо дослідження безхребетних Десни, водойм та прибережних територій, що мають природоохоронне та екологічне значення. Також на території нацпарку продовжила археологічні дослідження Мезинська археологічна експедиція Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.

На території Мезинського парку виявлено 337 видів тварин та 20 видів рослин, які занесені до Червоної книги України та Додатків, ратифікованих Україною конвенцій, а також до Європейського Червоного списку та Червоного списку МСОП. Вони охороняються на території НПП у комплексі, як невід’ємна частина та складова природних систем.

1-2 липня 2017 року працівники НПП стали учасниками ІІІ Всеукраїнського дитячого екологічного форуму «Діти за довкілля: Майбутнє обираємо МИ!», що проходив за підтримки Програми малих грантів ПРООН/ГЕФ, Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку» та участі ряду інших організацій і установ.

28 вересня 2017 року секційні засідання міжнародної конференції «Природні ресурси прикордонних територій в умовах зміни клімату» проходили в центральній садибі Мезинського національного природного парку, за такими напрямками: біологічні ресурси, водні, земельні і мінеральні ресурси, природоохоронні території. Для гостей та учасників конференції проведена також широка екскурсійна програма, а саме знайомство з Мезинською палеолітичною стоянкою і музеєм, вони побували на оглядових майданчиків та інших об’єктів природної та історичної спадщини нацпарку.

У 2017 році Мезинський археологічний музей імені В.Є.Куриленка, в основному фонді якого близько 2400 експонатів, у науково-допоміжному – близько 1500 експонатів та колекцій, відвідали близько 3,5 тис екскурсантів, серед них понад 20 іноземних туристів з Польщі, Білорусії, Росії, Молдови, Бельгії, Грузії, Нідерландів.

На території Мезинського НПП функціонує 3 екологічні стежки: «Рихлівська дача» (довжиною 4 км) і «Забілина криниця» (довжиною 3,5 км), а у квітні 2017 року була оформлена нова екологічна стежка «Дивосвіт природи краю, де ходили мамонти» (3,5 км), маршрут якої оздоблений 10-ма стендами.

В період з травня по липень 2017 року на території Мезинського НПП проведено 4 навчально-польові практики зі студентами хіміко-біологічного факультету НУЧК з фізичної географії, зоології, ландшафтної екології, ботаніки та 1 – зі студентами Інституту історії університету.

У 2017 році в школах Коропського району екоосвітянами НПП проведено 10 лекцій та зустрічей зі школярами, 7 природоохоронних акцій із впорядкування водойм і прилеглих територій та висадження вічнозелених рослин; 1 конкурс; 1 брейн-ринг; 2 вікторини; 1 туристичний квест; 1 веломандрівку; 2 урочисті лінійки; 3 екскурсії в природу та на Придеснянську водно-балансову метеостанцію; 3 вистави («Королівство первоцвітів», «Пташине царство» та Свято Миколая; 2 майстер-класи для школярів

29 липня 2017 року відбувся XV Миколаївський ярмарок у Коропі, на якому вже традиційно Мезинський національний природний парк представив експозицію з презентаційними матеріалами про природні, історико-культурні особливості території та рекреаційний потенціал. У фітовітальні на солом’яних диванах працівники парку пригощали гостей свята чаями з місцевих трав, а також канапе з варенням (малини, суниці, смородини), а також усі бажаючі могли сфотографуватися в образі кроманьйонців і посидіти в чумі первісних людей.

Про Мезинський НПП написано 18 заміток в засобах масової інформації, та подано 28 матеріалів в ресурсах інтернет-мережі, постійно оновлюється інформація на офіційному сайті (mezinpark.com.ua), а також на сторінках Мезинського НПП в соціальних мережах Facebook та Googl+.

Н.В.Симоненко,
директор Мезинського НПП

 

 

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефони: (0462) 941-170, (0462) 941-178

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG