«Природно-заповідним територіям – чистота та увага»

«Природно-заповідним територіям – чистота та увага»

5 червня світова спільнота відзначає Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Не залишили поза увагою цю подію і чернігівські екологи. Так, у рамках відзначення цієї дати,  5 червня 2016 року передбачається проведення на території «Ялівщини» природоохоронного заходу «Природно-заповідним територіям – чистота та увага».

Його організаторами виступили регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» та кафедра екології та охорони природи Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка. У цьому році захід проводиться вдруге, його було започатковано минулого року під егідою КЗ «РЛП Ялівщина» Чернігівської обласної ради  фахівцями-екологами, громадськістю міста та депутатами облради, за підтримки організації ClimaEast.

Учасниками цьогорічного природоохоронного заходу стануть викладачі та студенти хіміко-біологічного факультету національного педагогічного університету, працівники Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації, представники Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи, міської організації Всеукраїнської екологічної ліги та партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку».

Також запрошуються всі бажаючі.

Програма заходу

945-1000 – Збір учасників (тролейбусна зупинка «Ялівщина»).

1000–1030 – Інформаційний флеш-моб «Історія Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища» (виступи, вітання гостей, розподіл локацій для прибирання, інструктажі).

1030-1200 – Природоохоронна діяльність по локаціях:

1-2 групи – прибережна водоохоронна смуга р.Стрижень

3 – лісовий заказник «Ялівщина»

4 – територія РЛП «Ялівщина» вздовж вул. Жуковського

5 – найглибшими ярами «Ялівщини».

1200-1230 – Презентація пілотного проекту з формування партнерства «Об’єкт ПЗФ – установа освіти» для Чернігівської області на базі міжнародних принципів освіти для стійкого розвитку на платформі ПЗФ (за підтримки Програми малих грантів Глобального екологічного фонду і Програми розвитку ООН).

1230-1300 – Екскурсії по території РЛП «Ялівщина» та навчально-наукової станції ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка.

1330-1430 – Фіточай «Лісові скарби поліської природи».

ЗАПРОШУЄМО ВСІХ БАЖАЮЧИХ ДО ЗЕЛЕНОЇ ПЕРЛИНИ ЧЕРНІГОВА – РЕГІОНАЛЬНОГО ЛАНДШАФТНОГО ПАРКУ «ЯЛІВЩИНА»!