Участь у VIII Всеукраїнській науковій конференції м. Ніжин

Участь у VIII  Всеукраїнській науковій конференції м. Ніжин
12 березня 2024 року кафедра мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т .Г. Шевченка прийняла участь та була співорганізатором VIII Мистецько-педагогічних читань пам’яті професора О. Я. Ростовського «Мистецька освіта України: глобальні виклики та перспективи розвитку», що провела навчально-наукова лабораторія мистецької освіти та виконавства імені О. Я. Ростовського Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя.

Основні тематичні напрямки читань:
  • Теоретико-методологічні засади мистецької освіти та виконавства.
  • Інноваційні технології в системі мистецького навчання і виховання.
  • Професійна підготовка майбутніх викладачів мистецьких дисциплін.
  • Актуальні проблеми підготовки майбутніх вчителів музичного мистецтва.
  • Сучасне мистецтвознавство в культурно-освітньому просторі.
З вітальним словом від імені Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т .Г. Шевченка на читаннях виступив Васюта Олег Павлович – заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України, доктор мистецтвознавства, професор кафедри мистецьких дисциплін Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка.
На пленарному засіданні з доповідями, презентаціями та публікаціями тез  виступили:
Дорошенко Тетяна Володимирівна – доктор педагогічних наук, професор кафедри мистецьких дисциплін Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка. Тема доповіді: «Транскультурний компонент фахової підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва».

Горбач Христина – студентка 2 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво). Тема доповіді: «Особливості навчання майбутніх учителів музичного мистецтва за програмою міжнародної академічної мобільності в Поморському (м. Слупцьк) університеті (Польща)». Науковий керівник: професор Дорошенко Т.В.

Також взяли участь в конференції та подали до друку тези та статті у фахових виданнях:

Скорик Тамара Володимирівна – завідувач кафедри мистецьких дисциплін, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри мистецьких дисциплін Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка. Тема доповіді: «Дослідження інструментально-виконавської компетентності майбутніх викладачів музичних дисциплін».

Солдатенко Олександр Ігорович – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри мистецьких дисциплін Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка. Тема доповіді: «Зарубіжний досвід організації віртуальних хорових проєктів»

Герасименко Олексій. Тема доповіді: "Психологічні аспекти проблеми розвитку художньо-творчих здібностей". Науковий керівник: професор Скорик Т.В.

Смаглюк К. Тема доповіді: «Форми культурно-дозвіллєвої діяльності молоді під час війни». Науковий керівник: професор Скорик Т.В.

Сокол А. В. Тема доповіді: «Розвиток музичних здібностей учнів шляхом впровадження нейропедагогічних технологій». Науковий керівник: професор Скорик Т.В.

Будько Анастасія. Тема доповіді: « Педагогічні умови розвитку музичного мислення молодших школярів у процесі навчання гри на фортепіано». Науковий керівник: професор Дорошенко Т.В.

Довгань Юлія. Тема доповіді: «Формування духовності особистості молодшого школяра у процесі художньо-творчого самовираження на уроках музичного мистецтва». Науковий керівник: професор Дорошенко Т.В.

Романенко Анастасія. Тема доповіді: «Методи розвитку емоційно-ціннісної сфери підлітків у процесі сприймання сучасних творів мистецтва». Науковий керівник: професор Дорошенко Т.В.

Костенко Діана. Тема доповіді: «Педагогічні умови розвитку музично-естетичного смаку учнів підліткового віку засобами української народно-пісенної творчості». Науковий керівник: професор Дорошенко Т.В.

Черняк Дарина. Тема доповіді: «Педагогічні підходи та принципи розвитку музичних здібностей молодших школярів на уроках музичного мистецтва». Науковий керівник: професор Дорошенко Т.В.