ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ

ГОСТЬОВІ ЛЕКЦІЇ

У межах вивчення навчальної дисципліни «Компаративістика в початковій освіті» (викладач – проф. Т. Л. Гавриленко) здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 013 Початкова освіта мали можливість зустрітися з представницями США (Ніколь Джонс, випускниця Колумбійського університету, магістр соціальної роботи) та Індії (Амрітою Дас Мавіла, магістр медицини) й ознайомитися із системою освіти цих країн.

Під час гостьових лекцій здобувачі з’ясували, що системи освіти США та Індії мають чимало схожих рис із системою освіти України, водночас - і певних відмінностей.

Цікавим виявилося те, що, наприклад:

- у старшій школі США учні, як і студенти, формують індивідуальну траєкторію навчання, а також мають виконати певну кількість кредитів (залежить від штату, у якому відбувається навчання, та навчального предмета);

- до початкової школи в Індії дитина може вступити лише за наявності дошкільної освіти; початкова школа поділяється на молодшу та старшу і є обов’язковою для всіх дітей від 6-ти до 14-ти років; загальна середня освіта триває 12 років (!) та надається переважно англійською мовою; для дітей з ОПП функціонують «школи надії».

Співпраця з представниками різних країн продовжується, попереду багато цікавих зустрічей.