«Гостьові» лекції викладачів за освітньо-професійною програмою 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) другого (магістерського) рівня вищої освіти тривають

20 травня 2022 року в рамках Національної кредитної мобільності було продовжено цикл «гостьових» лекцій викладачів за освітньо-професійною програмою 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Лекцію кандидата педагогічних наук, доцента кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі Лариси Кожевнікової з теми «Міжпредметні зв’язки та їх роль у сприйнятті музичних творів» було прочитано для здобувачів освітнього рівня «магістр» спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Викладач окреслив сутність міжпредметних зв’язків в мистецькій освіті, конкретизував провідні ідеї, принципи побудови навчальних програм, актуалізував нові підходи для моделювання освітнього процесу. Яскраві музичні приклади сприяли активізації уваги та усвідомленню ролі емоцій, мислення, уяви, фантазії у художньому сприйнятті творів мистецтва. З емоційною відкритістю аудиторія сприймала прийом порівняння окремих тональностей музичного твору з певними кольорами та викликаними асоціаціями, а також слуховізуальні відповідності музичного та образотворчого мистецтва.

Презентація картини «Квітка-душа» здобувачки спеціальності Середня освіта (Музичне мистецтво) Котляр Катерини викликала значний інтерес студентської та викладацької аудиторії трьох вузів-учасників заходу.

На зустрічі здобувачів освітнього рівня «магістр» ОПП 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) другого (магістерського) рівня вищої освіти, викладачів Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка з доктором педагогічних наук, професором кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання Університету Григорія Сковороди в Переяславі Анатолієм Мартинюком висвітлювались надзвичайно актуальні сьогодні питання зв’язків європейської та української культурних традицій, розглянуті лектором на прикладі творчої діяльності київської, львівської, одеської та харківської диригентсько-хорових шкіл ХХ – початку ХХІ століть. Щирий, патріотично налаштований виступ лектора запам’ятався слухачам домінантною думкою про збереження національних традицій, ментальності українського народу, яка найбільш виразно виявилася у досвіді сучасної національної диригентсько-хорової школи.