Участь магістрантів у роботі круглого столу

Участь магістрантів у роботі круглого столу

16 вересня 2021 року в рамках проєкту «Європейський освітній простір: можливості та виклики для України» програми Erasmus+ напряму Jean Monnet у Навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М.Лазаревського відбувся круглий стіл «ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ: ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ».

У заході взяли участь магістранти спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта та викладачі факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв (докторка педагогічних наук, професорка кафедри дошкільної та початкової освіти Т. Л. Гавриленко; кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри мов і методики їх викладання І. В. Мірошник).

Під час круглого столу обговорювалися питання наступності у впровадженні інклюзивного навчання між закладами загальної середньої та вищої освіти, створення інклюзивно орієнтованого середовища у вищій школі, ставлення студентів до молоді з особливими освітніми потребами, розвитку інклюзії в європейському просторі вищої освіти тощо. До дискусії долучилися Т.Л.Гавриленко та І.В.Мірошник. Зокрема, Т.Л.Гавриленко окреслила позитивні практики закладів вищої освіти України у роботі зі здобувачами з особливими освітніми потребами та акцентувала на важливості створення універсального освітнього середовища для учасників освітнього процесу. І.В.Мірошник запропонувала створити команду фахівців у межах Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка для роботи зі студентами з особливими освітніми потребами.

Своїми враженнями після проведеного заходу поділилися магістранти:

«Відвідування цього заходу було дуже корисним для нас. Оскільки, ми, як майбутні педагоги, маємо ознайомитися з тонкощами роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Ми почули багато конкретних порад фахівців-практиків щодо проведення такої роботи. Було дуже інформативно та пізнавально» (Анна Лошак);

«Сьогодні був чудовий і насичений день навчання. Ми відвідали круглий стіл, який стосувався інклюзивної освіти. Для себе дізналися багато нового і корисного, обговорили питання упровадження інклюзивної освіти у ЗВО. Цікавою була доповідь директора Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру № 1» Олени Валеріївни Підмогильної про діяльність і особливості роботи центру. Сподобалася інформація Тетяни Леонідівни про відкриття спеціальних кабінетів для осіб з ОПП в університетах України.

Подібні заходи дійсно важливі і вони дають можливість обговорити питання, які стосуються кожного, послухати досвід інших, запропонувати щось своє і, взагалі, збагатити себе чимось новим» (Вікторія Бурковець);

«Нам було дуже цікаво почути інформацію про дітей з особливими освітніми потребами і як з ними працювати» (Тетяна Коршун);

«Ми почули багато корисної та цікавої інформації про інклюзивну освіту. Від круглого столу я отримала приємні враження» (Юлія Шиш);

«Було цікаво і корисно. Вразило, що допомагають дітям і населенню з особливими освітніми потребами. Я із задоволенням слухала і отримала гарні враження. Дякую за таке заняття» (Катерина Маслак);

«День був досить цікавий, насичений позитивними емоціями. Дякуємо за участь у круглому столі, де ми здобули потрібну інформацію. Я вже зустрічалась із такою проблемою на практиці і вважаю роботу інклюзивного центру невід’ємною складовою в наш час. Захід був цікавий, корисний, пізнавальний і дуже сподобався. Ми вдячні Тетяні Леонідівні та Ірині Василівні за продуктивно проведений час» (Аня Прилепа).