30 листопада 2018 року на психолого-педагогічному факультеті НУ «ЧК» імені Т. Г. Шевченка відбулася Міжнародна наукова конференція «Дев’яті Сіверянські соціально-психологічні читання», яка була організована спільно з гуманітарним факультетом Полоцького державного університету (Республіка Білорусь).

Відкрив роботу конференції та виступив із привітальним словом перший проректор НУ «ЧК» професор В. О. Дятлов. На пленарному засіданні було озвучено доповіді декана ППФ А. Г. Скок («Сіверянські соціально-психологічні читання як наукова традиція психолого-педагогічного факультету»), професора кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка В. Ф. Моргуна («Розвиток особистості в умовах демократичної педагогіки майбутнього Антона Макаренка»), завідувача кафедри психології управління Університету менеджменту освіти НАПН України О. І. Бондарчук («Психологічно безпечне освітнє середовище як чинник особистісної свободи педагогічних працівників»), провідного наукового співробітника лабораторії психології політико-правових відносин Інституту соціальної та політичної психології НАПН України О. М. Кочубейник («Деформація солідарності як синдром соціальної аномії»), старшого наукового співробітника лабораторії вікової психофізіології Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України Г. В. Гуменюк («Дослідження чинників професійного самоздійснення вчених»).
        Загалом, участь у роботі конференції (в очній та заочній формах) взяло більше 100 науковців, викладачів, практичних психологів та студентів із різних міст України (Чернігів, Київ, Полтава, Херсон, Одеса, Львів, Луцьк тощо) та Білорусі (Новополоцьк, Гомель, Мінськ тощо).