Усесвітній День Гідності

Усесвітній День Гідності

Усесвітній День Гідності (Global Dignity Day) – незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проект, мета якого – подвигати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.

Ця унікальна ініціатива була запропонована у 2006 році членами спільноти Молодих глобальних лідерів (Young Global Leaders) Усесвітнього економічного форуму (World Economic Forum): спадковим принцем Хоконом (Норвегія), професором Пекка Хіманеном (Фінляндія) і засновником неурядової організації «Оперейшн Хоуп» Джоном Хоуп Брайентом (США).

В Україні цей захід проводиться лише втретє. Цього року він проходить під патронатом Міністерства освіти й науки, ініціативу також підтримала спільнота Global Shapers community, Перший міжнародний портал вебінарів, Благодійний фонд Сергія Жадана, громадська організація «Global Education Discovery».

7 грудня 2017 року Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка долучився до відзначення Дня ГідностіВолонтерами одноденного дискусійного курсу стали викладачі кафедри мов і методики їх викладання доцент Дженджеро О. Л. та старший викладач Нікітіна Н. П. У заході взяли участь студенти 1-го й 2-го курсів психолого-педагогічного факультету, факультету фізичного виховання та Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства ім. О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, а також запрошені гості.

На заході обговорювалися основні принципи гідності, присутні поділилися історіями з власного життя, переглянули підготовлений студентами відеоролик «Чернігівці про гідність».

Підбиваючи підсумки, учасники заходу зробили висновки про гідність:

• Гідність є невід’ємною якістю кожної людини.

• Права людини – наші права за умови, що їх належно поважають.

• Наше почуття власної гідності залежить від того, як ми ставимося один до одного – що ми можемо зробити для підвищення почуття власної гідності й гідності інших людей.