Забезпечує підготовку студентів до практичної роботи в школі, формує уміння і навички з обробки різних конструкційних матеріалів. Студенти набувають умінь з ручної та механічної обробки матеріалів, а також з електротехніки, теплотехніки, гідравліки, основ комп’ютерних та інших інформаційних технологій тощо.
Кафедра основ матеріалознавства і трудового навчання була створена у 1989 році з метою забезпечення підготовки студентів до практичної роботи в школі, формування умінь і навичок з обробки різних конструкційних матеріалів. Очолювали кафедру професор, кандидат педагогічних наук Є.І.Антоненко та професор, кандидат педагогічних наук В.Г.Гетта.
З 2010 року її назву було змінено на кафедру технологічної освіти та інформатики.
При кафедрі діють п’ять майстерень (столярна, слюсарна, механічної обробки деревини, механічної обробки металів та художньої обробки матеріалів), вироби студентів виготовлені на заняттях в майстернях, є експонатами університетських та міських виставок декоративно-ужиткового мистецтва.
Також при кафедрі діють шість лабораторій (конструкційних матеріалів, теплотехніки, гідравліки та гідравлічних машин, технічної творчості учнів, електротехніки, радіоелектроніки, та комп’ютерної техніки).
У 1998 році кафедра розпочала підготовку студентів по спеціальності «Основи інформатики». Для цього було створено три комп’ютерні класи та доповнено викладацький склад спеціалістами даного профілю.
На сьогоднішній день кафедра забезпечує викладання 21 навчального курсу, викладачі керують курсовими, бакалаврськими, дипломними та магістерськими роботами студентів технологічного факультету.
У 2004 році колектив кафедри нагороджений почесною грамотою за високі досягнення в науковій роботі.
У 2005 році на посаду завідуючого кафедри було призначено кандидата педагогічних наук, доцента Ховрича Миколу Олександровича.
З 2006 по 2009 роки кафедра була вибрана кращою за результатами наукової та виховної роботи серед факультету та нагороджена почесними грамотами.
Науковий потенціал кафедри досить високий. З 9 викладачів кафедри – один професор, п’ять кандидатів педагогічних наук (з них чотири доценти, один старший викладач), і три асистенти.
Науковці кафедри є авторами підручників та навчальних посібників для шкіл та вищих навчальних закладів, монографій з важливих питань трудової підготовки підростаючого покоління. Напрямок наукової діяльності викладачів кафедри: „Розроблення теорії та методики використання інноваційних та інформаційних технологій при підготовці вчителів технологій”.
Викладачі кафедри ведуть значну громадську та виховну роботу, підтримують зв’язки зі школами області, провідними вузами та науково-дослідними установами України.
1. Технологія конструкційних матеріалів
2. Технологічний практикум
3. Механічна обробка деревини
4. Механічна обробка металів
5. Інформатика
6. Програмування
7. Об’єктно-орієнтоване програмування
8. Основи комп’ютерної графіки
9. Гідравліка і теплотехніка
10. Практикум з електромонтажних робіт
11. Основи радіоелектроніки
12. Електротехніка
13. Об’єктно-орієнтоване програмування
14. Ремонт і експлуатація електроінструменту, електропобутової техніки
15. Технічна творчість учнів
16. Художня обробка матеріалів
17. Методика навчання інформатики
18. Курсова робота з інформатики
19. Навчальна практика з інформатики
20. Бази даних
21. Основи веб-технологій
22. Комп’ютерні мережі
Перелік дисциплін рекомендованих для вільного вибору студента
Завідуючий кафедрою технологічної освіти та інформатики
Ховрич Микола Олександрович
Кандидат педагогічних наук, доцент, на факультеті працює з 1982 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка, 1982 р.
Спеціальність «Фізика та астрономія», вчитель фізики та астрономії.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.01 Теорія та історія педагогіки.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Професійна підготовка методистів з профорієнтації у ВНЗ».
Викладає дисципліни: електротехніка, радіоелектроніка, ремонт та експлуатація електропобутової техніки та електроінструменту.
Гетта Василь Григорович
Кандидат педагогічних наук, професор,на факультеті працює з 1973 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка, 1970р.
Спеціальність «Фізика і технічна механіка». Вчитель фізики і технічної механіки.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.01 теорія та історія педагогіки.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Дидактичні основи використання проблемності у трудовому навчанні».
Викладає дисципліни: технологія конструкційних матеріалів, гідравліка та гідравлічні машини, теплотехніка і теплові машини.
Говоров Євгеній Миколайович
Кандидат педагогічних наук, старший викладач, на факультеті працює з 2000 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка, 2001р.
Спеціальність «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання і автосправа», вчитель трудового навчання і автосправи.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.02 теорія і методика технологій.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Формування технічного мислення у майбутніх вчителів технологій у процесі навчання спеціальних дисциплін».
Викладає дисципліни: технологічний практикум, механічна обробка деревини, столярна справа, технічна творчість учнів, художня обробка матеріалів та народні ремесла.
Горчинський Сергій Володимирович
Кандидат педагогічних наук, доцент, на факультеті працює з 2004 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, 2004 р.
Спеціальність: "Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання та основи інформатики», вчитель трудового навчання, основ підприємництва, креслення і безпеки життєдіяльності.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.02 теорія та методика трудового навчання.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Методика формування інтересу до трудового навчання в учнів основної школи».
Викладає дисципліни: інформатика, комп’ютерна графіка, методика застосування комп’ютерної техніки при викладанні предметів шкільного курсу.
Денисенко Анатолій Володимирович
Асистент, на факультеті працює з 1982 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка, 1982 р.
Фізичний факультет. Вчитель загально-технічних дисциплін та праці.
Викладає дисципліни: технологічний практикум, механічна обробка деталей, технічна творчість учнів.
Нітченко Галина Миколаївна
Кандидат педагогічних наук, доцент,на факультеті працює з 2004 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, 2004 р.
Спеціальність: „Педагогіка і методика середньої освіти. Математика та основи інформатики”, вчитель математики та основи інформатики.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.02 теорія та методика трудового навчання.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Зміст і методика підготовки майбутніх вчителів трудового навчання з інформатики».
Викладає дисципліни: основи програмування, об’єктно-орієнтоване програмування.
Повечера Ірина Віталіївна
Кандидат педагогічних наук, доцент,на факультеті працює з 2000 року.
Освіта: Чернігівський держаний технологічний університет, 2000 р.
Спеціальність «Обладнання зварювального виробництва», інженер технолог зварювального виробництва.
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка, 2005 р., спеціальність: "Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання та основи інформатики». Вчитель трудового навчання, інформатики, креслення і безпеки життєдіяльності.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.02 Теорія та методика трудового навчання.
Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Зміст і методика інформаційного забезпечення самостійної роботи майбутніх вчителів трудового навчання із загальнотехнічних дисциплін».
Викладає дисципліни: шкільний курс інформатики та методика викладання, методика застосування комп’ютерної техніки при викладанні предметів шкільного курсу, фізичні основи комп’ютерної техніки.
Скрипко Сергій Олександрович
Асистент, на факультеті працює з 2006 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка, 1999 р.
Спеціальність: "Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання і автосправа". Вчитель трудового навчання і автосправи.
Працює над дисертаційним дослідженням на тему: «Формування культури праці учнів основної школи у процесі позакласної роботи з техніки».
Викладає дисципліни: практикум з ЕМР, основи радіоелектроніки, художня обробка матеріалів та народні ремесла, технологічний практикум.
Шульга Олександр Миколайович
Асистент, на факультеті працює з 1995 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка, 1999 р.
Спеціальність: "Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання і автосправа», вчитель трудового навчання і автосправи.
Працює над дисертаційним дослідженням на тему: «Використання інформаційних технологій у процесі трудового навчання».
Викладає дисципліни: технологічний практикум, слюсарна справа, технічна творчість учнів.
Мінько Наталія Петрівна
Кандидат педагогічних наук, доцент.
На факультеті працює з 2007 року.
Освіта: Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, 2007 р., спеціальність: «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання». Кваліфікація: магістр педагогічної освіти, викладач трудового навчання.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.02 – Теорія та методика навчання технологій. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Методика підготовки майбутніх учителів технології до вивчення з учнями основ техніки».
Викладає дисципліни: кулінарознавство, технологія у харчовій галузі, основи харчових технологій, технологічний практикум, обладнання швейної промисловості.
Бивалькевич Леонід Мстиславович
Кандидат педагогічних наук, доцент.
На факультеті працює з 2010 року.
Освіта: Чернігівський державний технологічний університет, 2009 р., спеціальність: «Технологія та устаткування зварювання». Кваліфікація: електро-механік.
Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, 2010 р., спеціальність: «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання». Кваліфікація: магістр педагогічної освіти, викладач трудового навчання, вчитель креслення і безпеки життєдіяльності.
Аспірантура за спеціальністю: 13.00.04 – Теорія і методика професійної освіти. Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Підготовка майбутніх інженерів-педагогів до розвитку технічної творчості учнів професійно-технічних навчальних закладів».
Викладає дисципліни: стандартизація, управління якістю і сертифікація, різання матеріалів, верстати та інструменти, технічна механіка, сільськогосподарські машини, основи діагностики автомобіля, проектування і розрахунок автотранспортних підприємств.
Бази данних_СО_труд. навч. та техн.
Гідравліка та теплотехніка_П.О._АВПСГПХТ
Гідравліка та теплотехніка_П.О._транспорт
Гідравліка та теплотехніка_П.О._цифрові технології
Гідравліка та теплотехніка_С.О._труд. навч. та техн.
ЕРЕІПТ_ СО_труд.навч. та техн.
ЕРЕІПТ_ПО_ АВПСГПХТ_магістратура
Комп'ютерні мережі_СО_труд. навч.та техн.
Механічна обробка деревини_СО_труд. нач. та техн.
Механічна обробка металів_ПО_АВПСГПХТ
Механічна обробка металів_ПО_транспорт
Механічна обробка металів_ПО_цифрові технології
Механічна обробка металів_СО_труд. навч. та техн.
Основи веб-технологій_СО_труд. навч. та техн.
Основи комп'ютерної графіки_ПО_АВПСГПХТ
Основи комп'ютерної графіки_ПО_транспорт
Основи комп'ютерної графіки_ПО_цифрові технології
Основи радіоелектроніки_ПО_ транспорт
Основи радіоелектроніки_ПО_АВПСГПХТ
Основи радіоелектроніки_ПО_цифрові технології
Основи радіоелектроніки_СО_труд. навч. та техн.
Практикум з електромонтажних робіт_ПО_АВПСГПХТ
Практикум з електромонтажних робіт_ПО_транспорт
Практикум з електромонтажних робіт_ПО_цифрові техн.
Практикум з електромонтажних робіт_СО_труд. навч. та техн.
Різання металів, верстати та інструменти_П.О._транспорт_С.О._ труд. навч. та техн.
Різання металів, верстати та інструменти_П.О._цифрові технології
Технічна творчість учнів_ПО_ АВПСГПХТ
Технічна творчість учнів_ПО_транспорт
Технічна творчість учнів_ПО_цифрові технології
Технічна творчість учнів_СО_трудове навч.та техн.
Художня обробка матеріалів_ПО_АВПСГПХТ