Буревісник-ШВСМ (чоловіки)Університет-ШВСМ (жінки)

Чоловіча волейбольна команда «Буревісник-ШВСМ» відновлена у 1987 році на базі факультету фізичного виховання Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка. Відновив команду нині почесний президент СВК «Буревісник», ректор ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, віце-президент Федерації волейболу України М.О. Носко. Майже 20 років Микола Олексійович був і головним тренером «Буревісника».

Величезну роль у становленні й існуванні клубу протягом усіх цих років відігравали В.Й. Сидоренко, М.П. Дейкун та М.О. Богдан.

В останні роки значний поштовх у розвитку клубу дала школа вищої спортивної майстерності (Директор ШВСМ В.М. Магеррамов).

2007 р. «Буревісник» Чемпіон літньої Універсіади України. Тренери: М.О. Богдан і В.П. Жула. Збірна студентська команда України на базі «Буревісника» на Всесвітній універсіаді в м. Бангкоку (Таїланд) вперше входить в шістку кращих команд світу. Українську делегацію очолював ректор ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка М.О. Носко. Тренерами збірної були М.П. Благодарний та В.П. Жула. У складі команди виступали студенти ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка: Носко Р., Яценко О., Булах І., Піун К., Циркін Д.

2009 р. На Всесвітній Універсіаді в Белграді (Сербія) збірна України посіла ІХ місце. Делегацію також очолював ректор ЧНПУ М.О. Носко.

Тренери: М.П. Благодарний та В.П. Жула. У складі команди виступали студенти ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка: К. Піун, М. Николайчук, Д. Циркін.

2010 р. Молодіжна команда юніорів Чернігівської області, складена з молодих гравців «Буревісника», вперше стає бронзовим призером Молодіжних ігор України. Тренери: М.П. Благодарний, Р.В. Носко.

А СВК «Буревісник» вперше виходить до Суперліги України! Лідером команди був найкращий волейболіст Чернігівщини за усі часи, граючий старший тренер команди, легенда Чернігівського волейболу, майстер спорту В.П. Жула. Головним тренером команди був М.П. Благодарний, тренером Роман Носко.

2013 р. «Буревісник» посідає четверте місце в Суперлізі та виборює право на участь в Єврокубках. Вдруге поспіль «Буревісник» виграє Універсіаду України. Тренували команду М.П. Благодарний та В.П. Жула.

2014 р. Команда посіла шосте місце в Чемпіонаті України серед команд Суперліги.

2015 р. «Буревісник», виборює бронзові медалі Всеукраїнської універсіади, а в грудні 2015 стає четвертим в Кубку України.
З 2017 по 2020 роки головним тренером команди був вихованець клубу Борисенко Володимир, Майстер спорту з волейболу пляжного. У сезоні 2019-2020 четверте місце в Кубку України.

З 2020 року головним тренером команди стає Носко Роман.

Жіноча волейбольна команда «Університет-ШВСМ» була заснована в 2003 році. За цей час команда посідала ІІІ місце у Вищій аматорській лізі України, п’ятиразовий переможець Міжнародного турніру «Слов’янське братство» (с. Сеньківка), чотириразовий чемпіон Вищої студентської ліги України, багаторазовий переможець чемпіонату Чернігівської області.

З 2011 року команда грала у Вищій лізі України.

2013-2014 – срібні призери чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд вищої ліги, вибороли право участі в чемпіонаті України з волейболу серед жіночих команд суперліги.

2014-2016 брала участь у суперлізі України.

2015 – бронзові призери ХІІ Універсіади України серед вищих навчальних закладів, чемпіони України серед вищих навчальних закладів.

2017 – бронзові призери ХІІІ Універсіади України серед вищих навчальних закладів, чемпіони України серед вищих навчальних закладів.

2017-2018 – срібні призери чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд вищої ліги, вибороли право участі в чемпіонаті України з волейболу серед жіночих команд суперліги.

2018-2019 – шосте місце чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд суперліги.

2019 – срібні призери ХIV літньої Універсіади України.

2019-2020 – восьме місце чемпіонату України з волейболу серед жіночих команд суперліги.

Почесний президент клубу – ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка дійсний академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Носко Микола Олексійович.

Президент клубу – завідувач кафедри фізичного виховання, кандидат історичних наук, доцент Ващенко Іван Михайлович.
Головний тренер команди – майстер спорту України з волейболу, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спорту Жула Володимир Петрович.

Чоловіча волейбольна команда «Буревісник-ШВСМ»

Жіноча волейбольна команда «Університет-ШВСМ»

Новини та події факультету фізичного виховання