Науково-дослідна лабораторія «Проблем формування рухової функції осіб, які займаються фізичним вихованням та спортом» (надалі – Лабораторія) є структурним підрозділом факультету фізичного виховання (далі – Факультет) Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка (далі – Університет), що займається науково-дослідною, науково-методичною та координаційною роботою і тісно співпрацює з Університетом. Лабораторію створено у 2005 році зусиллями доктора педагогічних наук, професора Носка Миколи Олексійовича.

Лабораторія покликана інтегрувати зусилля фахівців Факультету та Університету в галузі фізичної культури і спорту, педагогіки з метою ефективного використання їхнього наукового потенціалу.

Метою діяльності наукової Лабораторії є:

- отримання нових знань, розв’язання актуальних проблем гуманітарного профілю і тих напрямів, що розвиваються на межі споріднених наук та міждисциплінарних зв’язків;

- висвітлення і поширення результатів наукового пошуку, наукових робіт;

- зв’язок з освітнім процесом, залучення викладачів, аспірантів, магістрантів і студентів до розв’язання важливих наукових завдань.

Лабораторія спрямовує свої зусилля насамперед на проведення комплексних досліджень в галузі фізичної культури і спорту. Особливе місце в її наукових планах посідає проблематика формування рухової функції осіб, які займаються фізичним вихованням і спортом.

Наукове керівництво Лабораторією, на громадських засадах, здійснює ректор Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України, Відмінник освіти України, заслужений діяч науки і техніки України Носко Микола Олексійович. Він є провідним науковцем в галузі педагогіки, біомеханіки, фізичної культури і спорту та автором понад 550 наукових праць.

Nosko MO
МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ НОСКО
доктор педагогічних наук, професор, дійсний член (академік) НАПН України,
Відмінник освіти України, заслужений діяч науки і техніки України

Керівництво поточною діяльністю науково-дослідної лабораторії здійснює завідувач лабораторії Толочний Віктор Миколайович.

Лабораторія системно створює, експериментує, апробує, освоює та зберігає наукові, науково-технічні нововведення, умови їх забезпечення та впровадження.

Демонстрація лабораторного устаткування (стабілографічного комплексу) провідним іноземним фахівцям з біомеханіки

Для забезпечення науково-дослідної роботи та навчальної діяльності можна використовувати таке обладнання:
‒ Тензодинамометрична платформа ПД-3А;
‒ Цифрова фотокамера Casio Exilim EX-FH25;
‒ Тренажер Стоцького «Бізон-2»;
‒ Електроміограф Mg 440;
‒ Велоергометр LS5;
‒ Спірометр ССП;
‒ Динамометр кистьовий «ДРП-120»;
‒ Стабілоаналізатор комп’ютерний з біологічним зворотним зв’язком «Стабілан – 01 – 2», який укомплектований:

• датчиком дихання,
  • датчиками пульсу,
  • датчиком сили кистьовим,
  • датчиком сили становим,
  • електродами інтегральних ЕМГ.

На базі Лабораторії здійснюють наукові дослідження студенти, аспіранти та докторанти з різних напрямів та видів спорту.
Важка атлетика

Дослідження біомеханічних характеристик (ривок) за допомогою Тензодинамометричної платформи ПД-3А

Легка атлетика
Дослідження біомеханічних характеристик (біг з бар’єрами) за допомогою Тензодинамометричної платформи ПД-3А

Дослідження біомеханічних характеристик стартових дій за допомогою Тензодинамометричної платформи ПД-3А

Плавання
Дослідження біомеханічних характеристик (старт) за допомогою Тензодинамометричної платформи ПД-3А

Дослідження стабілографічних характеристик (старт) за допомогою стабілоаналізатора комп’ютерного з біологічним зворотним зв’язком «Стабілан – 01 – 2»

Дослідження біомеханічних характеристик (блокування) за допомогою Тензодинамометричної платформи ПД-3А

Баскетбол 08
Дослідження біомеханічних характеристик (кидок) за допомогою Тензодинамометричної платформи ПД-3А

Хореографія
Дослідження стабілографічних характеристик за допомогою стабілоаналізатора комп’ютерного з біологічним зворотним зв’язком «Стабілан – 01 – 2»

Гімнастика

Фітнес

Скейтбординг12

Біатлон

Дослідження показників роботи м’язів спортсменів 14
Дослідження електроміографічних та стабілографічних характеристик за допомогою стабілоаналізатора комп’ютерного з біологічним зворотним зв’язком «Стабілан – 01 – 2»

На базі лабораторії для студентів проводяться практичні роботи з дисциплін «Біомеханіка», «Основи наукових досліджень», «Методологія науково-дослідної роботи».

Використання обладнання лабораторії в освітньому процесі

Новини та події факультету фізичного виховання