Барвисте квіткове свято «червоної рути»

Барвисте квіткове свято «червоної рути»

Минулого тижня, знову  піднімаючись на Говерлу, ми спостерігали барвисте квіткове свято «червоної рути». В Українських Карпатах у червні квітує червона рута (рододендрон східнокарпатський), що є досить рідкісним і занесеним до Червоної книги України.

Побачити ці квіти у всій красі щастить далеко не всім.  Це трапляється після перших раньолітніх ночей, коли ранковий туман вкриває гори, і в цей час між трав розкриваються крихітні ніжно-рожеві зірочки.

То починають розпускатись квіти рододендрону, яких з кожним теплим ранком стає все більше. Аж поки найвищі карпатські узгір’я не вкриються дивовижним квітучим килимом, поки не вберуться у найкрасивіші наряди щорічного свята природи – цвітіння «червоної рути».

Слід зазначити, що побачити цвітіння рододендрону східнокарпатського (або миртолистого) можна лише в горах, він має лікувальні властивості і сильний запаморочливий запах. Цей вид зустрічається на гірських схилах масивів Чорногори, Мармарошу і Свидівця, він розквітає в повній свої красі найчастіше в середині червня.

Юрій Карпенко,
завідувач кафедри екології та охорони природи