«Саміт Україна – ЄС: обговорення нагальних проблем» в ННІ історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського

5 травня 2017 року в рамках реалізації проекту «Концепт Європи» відбулось навчальне моделювання «Саміт Україна – ЄС: обговорення нагальних проблем». Модерували захід доцент кафедри історії України В.М.Гаврилов та доцент кафедри всесвітньої історії Т.В.Соломенна.

Порядок денний саміту складався з двох сесій обговорення реформ в Україні в умовах війни на Донбасі. Зокрема обговорювались питання політики реформ української влади по боротьбі з корупцією та вплив ситуації на Сході України на політичний, безпековий, економічний та гуманітарний виміри вітчизняного сьогодення.

Студенти бакалаврату чудово впорались із виконанням ролей представників ЄС та української сторони:
Президент України П.Порошенко – Стадник Назар,
Президент Європейської ради Д.Туск – Дранік Дмитро,
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України І.Климпуш-Цицнадзе – Черевко Інна,
Секретар Національної ради реформ Д.Шимків – Тимошенка Анна,
Директор НАБУ А.Ситник – Шапошніков Денис,
Представник ПГС З.Міщук – Лугина Юлія,
Президент Комісії ЄС Ж-К.Юнкер – Єфименко Олександр,
Єврокомісар В.Юрова – Шаповал Анна,
Міністр ЗС України П.Клімкін – Мекшун Анастасія,
Представник України в ТКГ Є.Марчук – Клименко Володимир,
Представник України в ТКГ І.Геращенко – Нестеренко Тетяна,
Високий представник з питань зовнішньої та без пекової політики ЄС Ф.Могеріні – Пономаренко Анастасія,
Заступник голови СММ ОБСЄ О.Хуг – Васюк Юлія,
Єврокомісар Н.Мимиця – Рябок Марина,
Представник ОБСЄ в ТКГ М.Сайдік – Райська Олена.

Метою заняття стало обговорення основних питань двосторонньої співпраці між Україною та ЄС, що сприяло подальшому розвитку навичок ораторського мистецтва, досвіду ведення дискусій, уміння добирати аргументи, відстоювати власну позицію, генерувати пропозиції та формулювати рекомендації для практичного застосування.