Міжнародна студентська наукова археологічна конференція

Міжнародна студентська наукова археологічна конференція

7-9 квітня 2017 року в ННІ історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського проходила ХVІ Міжнародна студентська наукова археологічна конференція - “Середньовічні та ранньомодерні старожитності Центрально-Східної Європи”, присвячена світлій пам’яті Володимира Петровича Коваленка (1954 – 2016).

У перший день конференції на пленарному засіданні розглядались різноманітні проблеми, доповідали українські науковці та зарубіжні коллеги з Польщі, Канади та Франції.

- 3D-сканування в археології: досвід та перспективи (доповідач – молодший науковий співробітник Інституту археології НАН України Віталій Жигола);

- Badania archeologicznena placu Kolegiackim w Poznaniu (доповідачі – пошукувачі Історичного відділу Університету ім.Адама Міцкевича в Познані (Польща) Marcin Ławniczak та Paweł Tokarczyk);

- Ships of the Northmen (доповідач – випускник магістратури Університу Брок (Канада) William Pidzamecky;

- Some comments on boats (доповідач – аспірант дисципліни “Історія, тексти та документи” Практичної школи вищих досліджень (Париж, Франція) Степан Степаненко);

- Сакральная функция меча викинга (доповідач – студент історико-філологічного факультету Могілевського державного університету імені А.О.Кулєшова Ігор Галиновский);

- Спроба локалізації земельних володінь Кербутівського монастиря (доповідач – учень 11 класу спеціалізованої загальноосвітньої середньої школи №1 із поглибленим вивченням іноземних мов м.Чернігова Андрій Кондратьєв).

Також у перший день конференції відбулась екскурсія до експозицій Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського.

Другий день конференції був спрямований на роботу у таких секціях:

- Cекція І. «Старожитності центрально-східної європи і тисячоліття»;

- Секція ІІ. «Проблеми розвитку середньовічного суспільства та археологічні старожитності IX–XIII ст. центрально-східної європи»;

- Секція ІІІ. «Старожитності XIV – XVIII ст. центрально-східної європи».

Конференція пройшла у прогресивному ключі з великою кількістю доповідей, що не може не радувати історичну наукову спільноту.

P.S. Більш детальну програму конференції можна переглянути за посиланням.