Виїзне секційне засідання «Церковна археологія Лівобережної України»

Виїзне секційне засідання «Церковна археологія Лівобережної України»

2 червня 2016 року у Навчально-науковому інституті історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка у рамках ХІV Міжнародної наукової конференції «Церква–наука–суспільство: питання взаємодії» відбулося виїзне секційне засідання «Церковна археологія Лівобережної України».

Організаторами заходу виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Науково-дослідний інститут історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, Центр археології Києва Інституту археології НАН України, Центр пам’яткознавства НАН України і УТОПІК, Лабораторія гуманітарних міждисциплінарних студій університету імені Адама Міцкевича в Познані, Центральний державний історичний архів України (м.Київ), Київська духовна академія і семінарія, Громадська організація “Всеукраїнське Товариство дослідників християнських старожитностей Центральної та Східної Європи”.

У роботі секції взяли участь працівники академічних та музейних інституцій, краєзнавці Києва, Чернігова, Остра, Василькова. Учасники конференції заслухали і обговорили низку доповідей, присвячених дослідженню та збереженню християнських старожитностей Чернігово-Сіверщини.

3 червня учасники конференції взяли участь у засідання круглого столу “Археологічні дослідження та реставрація архітектурних пам’яток києво-руської доби” в Краєзнавчому музеї міста Остер. Оглянувши церкву кінця ХІ – початку ХІІ ст. в ім’я Святого Михаїла – так звану “Юр’єву божницю”, що знаходиться на городищі-дитинці літописного міста Городець-на-Острі, участники круглого столу уклали резолюцію, у якій закликали відповідні державні органи та громадські організації докласти всіх необхідних зусиль для збереження цього унікального об’єкту вітчизняної історико-культурної спадщини.

Детальна інформація про роботу ХІV Міжнародної наукової конференції «Церква – наука – суспільство: питання взаємодії» за посиланнями: