"Ніч в музеї" з екологічними родзинками

"Ніч в музеї" з екологічними родзинками

В цьому році Міжнародна рада музеїв ІСОМ оголосила тему Міжнародного дня музеїв як "Музеї і культурні ландшафти". Статус культурного ландшафту як об'єкту спадщини був зафіксований у документах ЮНЕСКО ще у 1992 році, хоча тенденції до його виникнення з'явилися за 20 років до того, коли в 1972 році була прийнята Конвенція про охорону всесвітньої культурної спадщини, в якій в якості об'єкту охорони розглядалися рукотворні місця як результат творчості людини і природи.

14 травня 2016 року кафедра екології та охорони природи і студенти-екологи університету активно долучилися до представлення експозиції "Рослинний світ Чернігівщини" на базі Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського. Основна мета акції – показати ресурс, можливості, потенціал сучасних музеїв та  залучити до музеїв молодь. «Ніч музеїв» у цьому році відбувається одночасно в 42 країнах Європи.

У якості експозиції нами були представлено:

•    стендові презентації національних природних парків Чернігівщини з виступами студентів,

•    запашні фіточаї з поліських трав та ягід,

•    майстер-клас "Мікросвіт в об'єктиві мікроскопу",

•    виставку гербарних та ентомологічних університетських колекцій.

У сучасних умовах, коли планета переживає екологічну кризу, на міжнародному рівні розробляється нова стратегія захисту навколишнього середовища і культурної спадщини зокрема. Одним з можливих шляхів виходу з цієї кризи є відновлення, збереження і розвиток культурного ландшафту.  Найважливішою частиною культурного ландшафту є природна та культурна спадщина, яка зберігається у вигляді предметів або інформації.

С.Потоцька,
доцент кафедри екології та охорони природи