Підведення підсумків за результатами природоохоронної акції «Збережи первоцвіти»

Pervotsvit1            Pervotsvit2 Pervotsvit3

Партнерська мережа «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні»
Чернігівська обласна організація Українського Товариства охорони природи
Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка
КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів»

Мета акції: зберегти в наших лісах та відновити на колекційних ділянках ранньоквітучі весняні рослини та привернути увагу населення до проблеми зникнення первоцвітів у нашій країні, зокрема на Чернігівщині.

Терміни проведення акції: з 15 березня по 15 квітня 2016 року.

Заходи, що проводилися під час природоохоронної акції:

• творчий конкурс серед учнів «Первоцвіти весняні квіти, які потребують збереження та відновлення в колекціях» (малюнки, плакати та листівки, оповідання, вірші);
  • фотоконкурс серед учнів «В об’єктиві – краса первоцвітів» (авторські фото первоцвітів в природі та на колекційних ділянках);
  • проведення позакласних занять на тему: «Збережемо первоцвіти разом»;
  • розповсюдження різнопланової інформаційної продукції (буклети, листівки, плакати природоохоронного змісту).

Відкриття заходу о 10.00 29.04.2016 р. – зал засідань ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка

Вітальне слово – перший проректор, проректор з науково-педагогічної роботи університету, професор В.О.Дятлов.

Виступи:

• завідувач кафедри екології та охорони природи, доцент Ю.О.Карпенко.
  • начальник відділу природно-заповідного фонду, біоресурсів та екомережі Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації В.Д.Синіговець.
  • директор КЗ "Чернігівська обласна станція юних натуралістів" Л.А.Трегубова.
  • голова Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи,  доцент кафедри екології та охорони природи С.О.Потоцька.

Нагородження переможців конкурсу

29 квітня 2016 року учні восьми кращих навчальних закладів міста Чернігова та Чернігівської області були відзначені нагородами, серед них:

• Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №5,  міста Чернігова;
  • Чернігівський обласний педагогічний ліцей  для обдарованої сільської молоді Чернігівської обласної ради;
  • Ліцей  №15, міста Чернігова;
  • Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №19, міста Чернігова;
  • Свердловська загальноосвітня школа І-ІІІ ст., екологічний гурток Мезинського НПП;
  • Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №9,  міста Чернігова;
  • Ріпкинська гімназія І-ІІІ ст., Чернігівська область;
  • Колектив КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів».

Загальноосвітні навчальні заклади  активно проводили екоосвітню роботу в напрямку природоохоронної акції «Збережи первоцвіти» та їх було нагороджено Грамотами та призами від організаторів:

• Партнерської  мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні»;
  • Чернігівської обласної організації Українського Товариства охорони природи;
  • Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка;
  • КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів».

Книги «Первоцвіти – весняні усмішки природи» та сертифікати на безкоштовну групову екскурсію були надані Голосіївським національним природним парком.

Книги «Природно-заповідний фонд Чернігівської області» були надані Чернігівською обласною організацією Українського Товариства охорони природи.

Футболки, блокноти, комплекти шапочок, подарункові упаковки дитячого мила, рамочки та інші призи були надані Партнерської  мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку в Україні».

Вдячні всім організаторам природоохоронної акції «Збережи первоцвіти» за співпрацю!

Підготувала С.О.Потоцька,
доцент кафедри екології та охорони природи