Розпочалася перша педагогічна практика у житті студентів-істориків

Розпочалася перша педагогічна практика у житті студентів-істориків

З 15 лютого 2016 року студенти 2 курсу Навчально-наукового інституту історії вирушили до шкіл, але вже не в якості учнів, а як першопрохідці, котрі торуватимуть собі педагогічний шлях, вивчаючи учнів, аналізуючи уроки і навіть проводячи свої перші класні години! Саме у цьому полягатимуть основні завдання студентів-практикантів у школі.

Безвідривна від навчання педагогічна практика студентів 2 курсу триватиме з 15 лютого по 7 травня 2016 року, під час якої вони мають відвідувати мінімум по одному будь-якому уроку на тиждень, провести загалом 2 класні години, схарактеризувати одного учня із закріпленого за студентами підгрупи класу, а також проаналізувати два відвіданих ними уроки.

Про це докладно розповідав на настановчій конференції з безвідривної педагогічної практики керівник педпрактики студентів 2 курсу, старший викладач кафедри педагогіки і методики викладання історії О.М.Герасимчук.

Таким чином, для отримання заліку з педагогічної практики студенти мають подати методисту на захист щоденник педпрактики із підписами учителів і оцінками проведених практикантом класних годин, аналіз двох відвіданих уроків на вибір, звіт про проведену роботу в школі, плани-конспекти двох класних годин із оцінкою класного керівника, а також психолого-педагогічну характеристику учня закріпленого за студентом класу із підписом класного керівника, що підтверджує її правильність.

Успіх цієї практики, як наголосив О.М.Герасимчук, буде впливати й на проходження такої практики на 3 курсі. Звикнувши до школи, здолавши острах перед дитячою аудиторією, спробувавши застосовувати свої педагогічні і методичні знання, вміння та навички на практиці, студенти впевненіше будуть почуватися й під час активної практики на 4-5 курсах, проводячи уроки історії.