Розглядаємо проблеми Другої світової війни

Розглядаємо проблеми Другої світової війни

За навчальними планами магістерської програми Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського передбачено нові курси. Для їх реалізації був підписаний договір про співпрацю з Інститутом історії України НАН України.

Першим з таких став курс «Актуальні проблеми Другої світової війни у пам'яті українського народу», який 12–13 лютого 2016 року було започатковано доктором історичних наук, професором, завідувачем відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України Олександром Євгеновичем Лисенком.

Дана проблематика привернула увагу не лише магістрів, але й викладачів та аспірантів Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського, які залюбки відвідали лекції знаного історика. Лекції охоплюють питання історіографії, термінології та міфологізації Другої світової війни, вплив суспільно-політичних явищ на тематику й зміст публікацій та перспективи наукових студій у цьому сегменті фундаментальних досліджень.

О.Є.Лисенко дуже легко налагодив контакт із аудиторією, тому лекції проходили у форматі вільного обміну думками між доповідачем і слухачами. Крім того, професор наголосив на важливості використання усної історії, привівши, як приклад, багато цікавих історій та спогадів учасників Другої світової війни для своїх тез. Саме це дозволяє визначити ставлення більшості сучасників до війни як колективної пам’яті про тогочасні події.

Студенти-магістри з нетерпінням чекають чергової зустрічі з професором О.Є.Лисенком наступного тижня. По завершенню курсу студенти мають виконати творчу роботу, яка висвітлюватиме події Другої світової війни на території Чернігівщини.