Софії Русовій присвячується

Софії Русовій присвячується

9 лютого студенти Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського взяли участь у першому цьогорічному засіданні клубу «Краєзнавець» у читальній залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка.

Воно було присвячено педагогу, прозаїку, літературознавцю, культурно-освітній та громадській діячці, одній із засновниць жіночого руху в Україні, члену уряду УНР, члену Центральної Ради, голові Української Національної Жіночої Ради, професору Українського Педагогічного інституту імені М.Драгоманова у Празі, турботливій дружині та матері – Софії Федорівні Русовій (1856–1940) – нашій землячці, уродженці с.Олешня Ріпкинcького району. 18 лютого – 160-й день народження цієї видатної жінки, тому в рамках засідання клубу «Краєзнавець» відбувся круглий стіл «Софії Русовій присвячується».

У засіданні Круглого столу виступили завідувачка відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Яківна Каганова, тема доповіді: «Софія Русова у Чернігові: по сторінках «Моїх споминів», кандидат педагогічних наук, доцент кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка Лариса Анатоліївна Юда – «С.Ф.Русова про долю визначних жінок та проблеми виховання історією», кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка Тамара Павлівна Демченко – «Громадська та письменницька діяльність Софії Русової на еміграції», кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка Олександр Якович Рахно – «Громадський діяч та вчений Олександр Русов: погляд з ХХІ ст.», директор Ріпкинської гімназії Наталія Миколаївна Корж – «Центр педагогічної спадщини Софії Русової – духовна скарбниця національної школи», історик та краєзнавець Володимир Єрмак – «Дзвони національної пам’яті: Софія Русова і навколо неї» та ін.

Студенти-історики ознайомились з книжково-інформаційною виставкою «Софія Русова: «Я присвятила Україні усе своє життя». Наступна подія, в якій візьмуть участь студенти та викладачі Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського, відбудеться 16 лютого 2016 року – відкриття пам’ятника С.Ф.Русовій на подвір'ї Ріпкінської гімназії.