Засідання клубу "Геродот"

Засідання клубу "Геродот"

20 листопада 2015 року на засіданні міського історичного клубу «Геродот»відбулася зустріч з доцентом кафедри історії України, членом Асоціації дослідників голодоморів в Україні Тамарою Павлівною Демченко.

Вона ознайомила учнів шкіл Чернігова з історіями людей, які не могли замовчувати тему Голодомору, цей злочин вбивства голодом мільйонів українців у 1932–1933 роках. Ці “Люди Правди” намагалися у різний спосіб розповісти правду та зберегти історію для нащадків, донести її до всього світу.

Цього року їх згадують з особливою шаною – за чесність і мужність. Ці Люди за сферою діяльності абсолютно різні – від колгоспного сторожа на Харківщині до Президента Ради Ліги Націй. Але усіх їх об’єднує спільне прагнення – донести до суспільства правду про страшні злочини комуністичної влади.

Учні переглянули презентацію та ознайомилися з науковими виданнями про Голодомори в Україні. Тамара Павлівна звернула увагу присутніх на вшануванні пам’яті вбитих голодом людей не тільки в Україні, але і за її межами. Знаковим стало відкриття у Вашингтоні пам'ятної скульптури "Поле пшениці" на честь мільйонів людей, які загинули від штучного голоду-геноциду українського народу, створеного нищівною політикою сталінського режиму.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять померлих людей.

Gerodot Golodomor 1