Ой, на Андрія...

Залиште оцінку
(0 голосів)
Ой, на Андрія...

Однією із перших зимових дат, яка розпочинає низку свят новорічно-різдвяного циклу є 13 грудня - день Святого Андрія Первозданного. У переддень свята молодь збирається на веселих вечорницях, влаштовуючи забави, веселощі, ворожіння.

Із цього приводу 12 грудня на філологічному факультеті НУЧК імені Т.Г.Шевченка відбулися Андріївські вечорниці. Гості свята, серед яких були викладачі та студенти філфаку та учні ЗОШ №12, №2 м.Чернігова, мали змогу доторкнутися до минувшини, поринути в атмосферу загадковості вечора на Андрія, відчути красу давніх обрядів та особисто взяти участь у традиційних ворожіннях. Учасники ворожили на горошинах, книжках, чоботах, грали у фанти. Особливо всім сподобалася забава із калитою – обрядовим коржем, що готується саме на свято Андрія.

Усі присутні могли насолодитися цікавою програмою, веселими піснями, запальними танцями та щедрою гостиною, організованими студентами філологічного факультету під керівництвом кандидата філологічних наук, доцента кафедри української мови і літератури Олени Сазонової.

На Андріївських вечорницях студенти ще раз довели, що український народ багатий на цікаві обряди та традиції, які прийдешні покоління мають шанувати.

Народні пісні, щирий сміх і невимушена атмосфера залишили незабутні враження і теплі спогади.

 

1513117052 screenshot 2

1513117101 screenshot 4