«Скарбниця Деметри 2017»

Залиште оцінку
(2 голосів)
«Скарбниця Деметри 2017»

У древніх греків Деметра - «благрородна богиня», хранительниця життя, що навчила людство господарювати на землі. Культ Деметри - богині землеробства, берегині всього живого на землі, має давні корені. 

Не випадково традицію шанування богині родючості та землеробства у вигляді своєрідного осіннього свята відновлено у заході «Скарбниця Деметри 2017» на хіміко-біологічному відділенні природничо-математичного факультету. Цьогорічний конкурс-виставка проходив 4 жовтня 2017 року і був присвячений символам природного багатства України. 

У програмі свята відбулися такі заходи, як виставка осінніх композицій,  дегустація смачних дарів природи, фіточай із корисних цілющих трав, виставка грибів і газет. У заході брали участь студенти різних академічних груп факультету й учні ЗНЗ №5 м.Чернігова, Чернігівського обласного педагогічного ліцею та Великозліївської ЗОШ Ріпкинського району. 

Журі з викладачів кафедри екології та охорони природи і студентів достойно оцінило виставкові роботи та відзначило учасників у таких номінаціях, як «Грибні дари» (Вахненко Костянтин, 31 група), «Краса осені» (17 група), «Родзинки осені» (16 група), «Патріотична осінь» (34 група), «Еко-осінь» (43 група), «Україна та її символи» (Чернігівський обласний педагогічний ліцей), «Художниця осені» (43 група), «Ексклюзив осені» (Великозліївська ЗОШ Ріпкинського району), «Букет осені» (26 група), «Мить осені» (15 група)  та  «Гармонія осені» (ЗНЗ №5 м. Чернігова). 

Серед ексклюзивних експонатів – сорти помідорів та червоного перцю, зокрема американський ребристий, біла і червона кольрабі, фіолетова картопля, які були вирощені на базі навчально-наукової станції університету, а також дегустаційні дари плодів та овочів.

Усі студенти і викладачі були задоволені і від дегустації ароматного фіточаю, а в цілому на святі було передано осінній колорит початку жовтня. 

 

Юрій Карпенко
завідувач кафедри  екології та охорони природи

 

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г. Шевченка сьогодні – це один з престижних і авторитетних навчальних закладів України, у якому запроваджуються і плідно розвиваються наукові досягнення, а також кращі національно-історичні та культурні традиції українського народу.