БЛАГОДІЙНА УКРАЇНСЬКА ВЕЧЕРЯ

БЛАГОДІЙНА УКРАЇНСЬКА ВЕЧЕРЯ

21 серпня у селі Лангенбрук, що на півночі Швейцарії, за ініціативи президента асоціації «MITEINANDER LANGENBRUCK» пана Руеді Хьоггера (Ruedi Högger) в ресторані готелю «Еріка» відбулася благодійна українська вечеря.

Доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка Юлія Лимар разом з трьома українками, які тимчасово мешкають у цьому селі, та власницею готелю Юлією Фріче приготували традиційні українські страви: борщ, голубці, млинці, пиріжки та кисіль. Гостям все дуже сподобалося! Вдалося зібрати 3700 швейцарських франків.

Отримані гроші скерують на допомогу двом школам міста Чернігова: Чернігівській школі І ступеня № 25 та Загальноосвітній спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю № 12 м. Чернігова.

Чернігівська школа І ступеня № 25 є лабораторією факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка. Студенти факультету проводили уроки з учнями цієї школи, проходили педагогічну практику, проводили наукові дослідження. Ця школа була пошкоджена під час обстрілів російськими військовими на початку війни. У школі було вибито вікна, пошкоджено дах. Директор школи Наталія Кириленко мріяла про відновлення школи та встановлення музичного дзвінка. Щоб діти, коли вийдуть на навчання, не відчували стрес, а спокійно реагували на дзвінок на початку та наприкінці уроку.

Загальноосвітня спеціалізована школа І-ІІІ ступенів фізико-математичного профілю №12 м. Чернігова під час обстрілів дивом не постраждала. Однак для відновлення навчання у ній необхідно обладнати належне укриття. Саме у цій школі навчається Макар Лимар, якого прийняли і підтримали у школі Лангенбрука.

Після вечері було організовано відеозустріч Руеді Хьоггера з директором та заступником директора 12 школи. Пан Хьоггер висловив підтримку українському народу, щире захоплення мужністю та сміливістю українських військових і віру в нашу перемогу! Василь Гопаченко та Світлана Петренко описали труднощі облаштування укриття у 12 школі. Обговорили фінансову допомогу для 12 та 25 шкіл.

Юлія Лимар, доцент кафедри дошкільної
та початкової освіти Національного університету