Print this page

ВІТАЄМО ДОЦЕНТКУ ЩЕРБИНУ СВІТЛАНУ ЗІ СТИПЕНДІЄЮ МІЖНАРОДНОЇ РЕЗИДЕНЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ LIVARCH FELLOWSHIPS IN WAR DOCUMENTATION AND ARCHIVING!

Залиште оцінку
(0 голосів)
ВІТАЄМО ДОЦЕНТКУ ЩЕРБИНУ СВІТЛАНУ ЗІ СТИПЕНДІЄЮ МІЖНАРОДНОЇ РЕЗИДЕНЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ LIVARCH FELLOWSHIPS IN WAR DOCUMENTATION AND ARCHIVING!

Викладачка Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, кандидатка історичних наук, доцентка кафедри історії України, археології та краєзнавства, керівниця напряму Центру усноісторичних досліджень Світлана Щербина стала стипендіаткою міжнародної резиденційної програми LivArch Fellowships in War Documentation and Archiving Центру міської історії (Львів).

 

У межах програми дослідниця реалізовуватиме проєкт «Архівування дитячих свідчень війни: етичні та психологічні стандарти для “живих архівів”», присвячений документуванню дитячого досвіду російсько-української війни.

Проєкт поєднує підходи усної історії, етнографії та травмочутливі практики у роботі з дитячими свідченнями війни. Його мета – розробка етичних і чутливих підходів до документування та архівування травматичного досвіду, а також створення практичних рекомендацій для дослідників і студентів, які працюють із воєнними наративами.

Під час роботи над проєктом особливу увагу буде приділено питанням безпечного документування свідчень, етики взаємодії з респондентами та формуванню сучасних «живих архівів» війни – просторів збереження пам’яті, досвіду та суспільного діалогу.

Результатом резиденції стане розробка авторського навчального курсу для студентів-істориків, присвяченого методам документування війни та роботі з усноісторичними джерелами в умовах травматичного досвіду.

Участь у програмі відкриває нові можливості для розвитку міждисциплінарних досліджень в університеті та включення українського досвіду документування війни у міжнародний академічний діалог.

 

Останні новини користувача НУЧК