Print this page

Зимовий букет замість ялинки

Залиште оцінку
(1 голос)
Зимовий букет замість ялинки

Зимові новорічні свята – найкраща, найважливіша подія року. До них готуються всі, їх з нетерпінням чекають і дорослі, і малі. Новорічні клопоти починаються, як правило, з пошуку красуні–ялинки. Люди вже так звикли до цього атрибуту новорічного свята, що не замислюються над тим, скільки це  коштуватиме нашій природі. Після новорічних свят кожен із нас бачить знайому картину: на смітнику – сотні мертвих ялинок, які нещодавно прикрашали оселі. Хто з нас підраховував, скільки тисяч ялинок знищується заради традиції, скільки гектарів землі залишається без зелених красунь, скільки кисню ми недоотримуємо?

Але створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна і без знищення дерев. Поступово все більше людей віддають перевагу штучним ялинкам, а також деревцям в контейнерах. Після свят такі ялинки та сосни можна тримати  на балконах або ж  висадити на подвір’ї.  Новорічну ялинку можна створити власними руками, зробивши святкову композицію. Набагато краще й цікавіше прикрашати соснові чи ялинкові гілки, робити ялинки з підручного матеріалу, створюючи новорічні композиції, які можуть стати гарним подарунком для батьків і друзів, прикрасити домашню оселю, аудиторію чи робочий кабінет.

19 грудня 2016 року за підтримки Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», Чернігівської обласної організації Українського товариства охорони природи, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської міської організації Всеукраїнської екологічної ліги, КЗ РЛП «Ялівщина» на базі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка викладачі кафедри екології та охорони природи провели щорічну виставку – конкурс "Зимовий букет замість ялинки" в рамках природоохоронної акції "Не рубай ялинку". Ідея проведення виставки–конкурсу належить завідувачу кафедри екології та охорони природи, доценту к.б.н. Карпенку Ю.О.

Мета виставки–конкурсу: формування екологічного світогляду; розвиток творчих здібностей і пізнавальної діяльності; виявлення та підтримка талановитої і обдарованої молоді; плекання дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

У виставці – конкурсі "Зимовий букет замість ялинки" брали участь студентська та учнівська молодь. Було представлено 15 експозицій з різноманітним баченням молодого покоління, як зберегти навколишнє середовище, зокрема ялинки–красуні особливо під Новий рік.

Учні загальноосвітньої школи № 5 під керівництвом вчителя біології Борок Є.Г. представили найкращу експозицію на виставці–конкурсі. Також, до цього заходу долучилися загальноосвітня школа № 21 та Новоборовицький НВК "ЗНЗ І-ІІІ ст. – ДНЗ" Щорської районної ради Чернігівської області та КЗ «Чернігівська обласна станція юних натуралістів».

Студентська молодь хіміко–біологічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка представила 11 експозицій. Найбільше уваги привернули іграшки з вторинної сировини, зокрема пластикових пляшок.

Найкращі роботи учасників були відмічені Грамотами Переможців за активну природоохоронну діяльність у виставці – конкурсі "Зимовий букет замість ялинки" в рамках акції "Не рубай ялинку" та подарунками від Партнерської мережі «Освіта в інтересах сталого розвитку», Дипломом «Лицар Чарлісся» та книгами «Доповідь про стан навколишнього природного середовища в Чернігівській області за 2015 рік», «Дивовижний калейдоскоп» та «Первоцвіти – тендітна усмішка весни», яка розроблена співробітниками національного природного парку «Голосіївський», аудіокнигою «Рідний край у словах і барвах», науково-природничий журнал «Колосок» та запрошеннями на групову екскурсію «Екологічними стежками  НПП «Голосіївський». Всеукраїнська екологічна ліга надала всім учасникам подарункові комплекти «Шапочка–шарфик» «Заміни лампочку – зміни світ».

Пропонуємо вам кілька способів створити свято та зберегти гектари хвойних лісів

При складанні новорічних композицій можна використовувати такі компоненти, як гілки ялини, сосни (символізують довголіття і витривалість), гілки рослин з вічнозеленим листям (падуб, туя, самшит), барвінок, калину, шипшину, глід, горобину, барбарис, терен, красивої форми оголені гілки дерев, кущів, жовтогарячі плоди фізаліса. Можна також використати шишки,  плоди дерев (жолуді, каштани, крилатки клена, липи) та інші. До складу композицій можна включати рослини–символи України, а саме: калину, вербу, колоски жита, пшениці, засушені чорнобривці.

Значно прикрашають зимові композиції зрізані гілки, які встигли розпуститися. Гарно розпускаються взимку гілки ліщини, верби, берези, жовтої акації, глоду, смородини, малини, вишні, гортензії, тополі, липи, калини і багатьох інших порід. Для того, щоб прискорити виведення рослин зі стану спокою,  необхідно занурити гілки на декілька хвилин у теплу ванну або витримати у воді з температурою 30-35 градусів протягом 10-12 годин, а потім поставити у вазу з водою кімнатної температури. І свіжа зелень молодих клейких листочків та ніжність їх сережок довго милуватимуть.

Новорічні композиції є справжньою окрасою інтер’єру. У них обов’язково повинен бути символ домашнього вогнища – свічка, а крім того можна додати мишку, пташечку, сніговичка, оформити це квітами. Можливий варіант – мандарини, які у багатьох асоціюються з Новим роком та у перекладі вони означають «золото». Тому, використавши мандарини як елемент новорічної композиції. Практикується своєрідна аранжировка на тацях де на художній основі поєднуються дари природи (фрукти, овочі і декоративні рослини). Овочі  можуть стати засобом образотворчого мистецтва. У такій композиції разом з плодами використовують невеликі гілки, наприклад, сосни, ялини, ялівця, туї, а також шматочки чудернацьких коренів та старих пеньків, і, звичайно квіти.

Створити свято у своєму домі можна, не знищуючи природу – це зручно, гарно, актуально і навіть модно в наш час!

Кандидат біологічних наук, доцент
кафедри екології ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка
Потоцька С.О.

 

Останні новини користувача НУЧК