Кафедра іноземних мов створена 1 вересня 1965 року. У різні часи кафедру очолювали старший викладач Т.Д.Роговик, кандидат філологічних наук, доцент М.С.Градобик, кандидат філологічних наук, доцент С.Н.Шаволіна, кандидат філологічних наук, доцент В.В.Куций, кандидат педагогіних наук, доцент В.П.Іванишина, кандидат педагогічних наук, доцент Т.О.Стеченко.

 

Історія кафедриНаукова діяльністьНавчальна роботаСклад кафедри

Існування кафедри почалося з секції англійської філології, що згодом виокремилася в кафедру англійської філології історичного факультету Чернігівського державного педагогічного інституту імені Т.Г.Шевченка. До 1996 року викладачі кафедри забезпечували викладання іноземних мов лише для студентів немовних спеціальностей, а з 1996 по 2006 – викладання дисциплін для спеціалізації «Початкове навчання і англійська мова».

У 2006 році кафедра стає структурним підрозділом філологічного факультету й водночас розширюється завдяки створенню секції «Німецька мова». На сьогодні кафедра забезпечує викладання іноземних мов на немовних факультетах та філологічному факультеті Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка.

Кафедра має значний науковий потенціал.

Дослідження проводяться у двох напрямах: 1) «Пріоритетні напрями формування в студентів вищих навчальних закладів професійної іншомовної компетентності»; 2) «Інноваційні методи, прийоми та засоби навчання німецької мови як другої іноземної». Зміст досліджень висвітлюється у наукових публікаціях та методичних рекомендаціях, які використовуються в навчальному процесі.

Викладачі кафедри є членами IATEFL Ukraine, співпрацюють з U.S. Peace Corps, British Council та DAAD, Інститутом Гете, Асоціацією українських германістів, Австрійською службою обмінів та Фонду імені Ханса Зайделя. Кафедра підтримує тісні зв’язки зі спорідненими факультетами й кафедрами вищих навчальних закладів України (м.Києва, м.Ніжина, м.Тернополя, м.Львова та ін.), школами міста й області. Кафедра іноземних мов проводить семінари, воркшопи з проблем з методики викладання іноземних мов на мовних та немовних спеціальностях, використання інформаційних технологій в навчанні, проблеми оцінювання якості мовної підготовки майбутніх вчителів та викладачів, організація дистанційного навчання іноземної мови.

Члени кафедри беруть участь у міжнародних проєктах, тренінгах, науково-практичних конференціях.
Усі члени кафедри зареєстровані у Google академії. За останні роки трьом членам кафедри присвоєно вчене звання доцента кафедри іноземних мов.

Кафедра постійно розширює міжнародні зв’язки, прагнучи таким чином перебувати на вістрі сучасних світових наукових досягнень. Переважна більшість викладачів є членами різноманітних міжнародних професійних асоціацій, зокрема IATEFL Ukraine, співпрацюють з U.S. Peace Corps, British Council та DAAD, Інститутом Гете, Асоціацією українських германістів, Австрійською службою обмінів та Фонду імені Ханса Зайделя.

Протягом 2007-2015 рр. волонтери Корпусу миру США, з-поміж яких і досвідчені викладачі зарубіжних ЗВО, у межах проекту "Викладання англійської мови як іноземної" були залучені до проведення занять з "Практики усного і писемного мовлення англійською мовою", "Практична граматика".

Набуває поширення практика стажувань викладачів кафедри іноземних мов за кордоном: у листопаді 2016 року доц. Грицик Н.В. проходила стажування у Західно-Фінляндському Коледжі Університету Турку; доц. Торубара О.А. проходила стажування у Літній школі професійної майстерності від LexicalLab з Hugh Dellar and Andrew Wakley в Metropolitan University (м.Лондон, 3 червня – 14 липня 2017 року.); викл. Панзига О.М. влітку 2019 року проходила стажування у Фольксхохшуле (м. Мюнхен) та онлайн стажування у Гете-Інституті "Цифрове літо" та "Т'юторування онлайн" (літо-осінь 2020 р).

Кафедра іноземних мов з грудня 2017 року встановила зв’язки з міжнародною організацією DAAD та організувала на базі НУЧК імені Т.Г. Шевченка міжнародні семінари: міжнародно-практичний семінар«Dialog der Kulturen: Ukraine und Deutschland» (грудень 2017 р.) "Deutschtage Mobil” (2018 р.) та «Діалог культур: Україна - Німеччина» (березень 2018р.), у межах яких, з-поміж іншого, було проведене тестування студентів і викладачів на знання німецької мови на рівень С1 (DAAD Україна). 16 жовтня 2019 року на базі кафедри іноземних мов та спільно з волонтерами міжнародної організації DAAD проведено тестування з англійської мови OnSET на підтвердження рівня володіння англійською та німецькою мовами.

Кафедра також організовує та бере участь у проведенні методичних семінарів за участю представників компанії видавництв "Longman”, "Express Publishing”, "Pearson Education” та «Hueber» для викладачів англійської та німецької мов закладів вищої та середньої освіти.

У жовтні 2017 року доц. Торубара О.А. виступила спікером на TEDxIvanaFrankaStEd, організованому волонтерами Корпусу миру (США) в Чернівцях.

У листопаді 2019 року на базі кафедри іноземних мов за ініціативи доц. Торубари О.А. було проведено міжнародний семінар з підвищення кваліфікації «English Teacher Development Institute on Media Literacy» за сприяння America House.

З жовтня 2019 року доц. Городнича Л.В. є учасником міжнародного проєкті "Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність", який виконується Радою Міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX in Ukraine за підтримки посольств Великої Британії та США у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та Академія Української Преси.

naukovadiialnist1

naukovadiialnist2

naukovadiialnist3

naukovadiialnist4

naukovadiialnist5

naukovadiialnist6

Кафедра забезпечує викладання іноземних мов на факультетах університету, німецької мови на філологічному факультеті, а також здійснює мовну підготовку аспірантів.

Викладачі кафедри забезпечують фахову підготовку майбутніх учителів за двома освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» і «магістр» на денній та заочній формах навчання.

Основними напрямками роботи кафедри іноземних мов є практична іншомовна підготовка студентів курсів з вказаних дисциплін; поглиблена теоретична підготовка студентів під час виконання ними курсових робіт з іноземної мови; поглиблена практична підготовка під час проходження магістрами практики на немовних спеціальностях.

Кафедра забезпечує викладання таких дисциплін:

• «Іноземна мова за професійним спрямуванням»
• «Ділова іноземна мова»
• «Основи наукової комунікації іноземною мовою»
• «Основи наукового дослідження іноземною мовою»
• «Іноземна мова у науково-педагогічному спілкуванні»
«Методика наукового дослідження з мовознавства»
• «Практика усного та писемного мовлення англійською мовою»
• «Практична граматика»
• «Практичний курс другої іноземної мови (німецької)»
• «Граматика англійської мови»
• «Практичний курс англійської мови для дослідників»
• «Фонетика англійської мови»
• «Вступ до мовознавства»
• «Теорія і практика перекладу»
• «Вступ до когнітивної лінгвістики»
• «Дискурс та теорія комунікації»

«Вища освіта України і Болонський процес»

На кафедрі проходять стажування викладачі англійської та німецької мови інших вищих навчальних закладів України.

З метою координації діяльності здобувачів вищої освіти Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, сконцентрованої роботи, направленої на удосконалення та покращення якості підготовки майбутніх фахівців, позитивної динаміки зростання показників якості вищої освіти, кафедра іноземних мов веде активну співпрацю зі стейкхолдерами.

Так як викладачі кафедри обслуговують всі факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка, випускники є фахівцями широкого спектру спеціальностей і користуються попитом у різноманітних сферах на ринку праці. Саме тому викладачі кафедри постійно підтримують зв'язок з потенційними роботодавцями задля успішного працевлаштування випускників.

Кафедра іноземних мов співпрацює з Німецькою службою академічних обмінів (DAAD), однієї з найбільших у світі організацій у галузі освіти, що забезпечує мобільність студентів і надає можливість талановитій молоді пройти наукове стажування або підвищити кваліфікацію у Німеччині.

navchalnarobota1

navchalnarobota2

navchalnarobota3

У межах профорієнтаційної роботи кафедри (відповідальний – Попсуй А.В.) викладачі взаємодіють із потенційними абітурієнтами та їхніми батьками – проводять зустрічі й заходи в межах Дня відкритих дверей Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка і тижня філологічного факультету, щорічного творчого конкурсу КАДР.

naukovadiialnist7

З метою оптимізації і вдосконалення інформаційних ресурсів навчальних дисциплін, кафедра іноземних мов влаштовує зустрічі з представниками видавництв «Longman», «Express Publishing», «Pearson Education» та «Hueber».

navchalnarobota5

navchalnarobota6

navchalnarobota4

gorodnicha

Завідувач кафедри іноземних мов

Городнича Лариса Віталіївна

Кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри іноземних мов.

Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка та аспірантуру Київського національного лінгвістичного університету. Захистила дисертацію в Київському національному лінгвістичному університеті на тему: «Диференційоване навчання молодших школярів аудіювання англійського мовлення з використанням комп’ютера» за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (германські мови).

Розробила комп’ютерну програму "Yippee” для навчання учнів 4-х класів англомовного аудіювання.

Займається активною науковою роботою: бере участь у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, підготувала низку відгуків на автореферати дисертацій, виступає в якості офіційного опонента на захисті дисертаційних досліджень.

Викладає навчальні курси: Практика усного та писемного мовлення англійською мовою, Практична граматика, Основи наукового дослідження іноземною мовою, Іноземна мова у науково-педагогічному спілкуванні.

Коло наукових інтересів: практична граматика, сучасні технології навчання іноземної мови, проблеми підготовки сучасного вчителя іноземної мови, медіа грамотність.

Автор понад 40 наукових праць, серед яких є публікації, що входять до міжнародних наукометричних баз даних, навчально-методичних посібників, співавтор монографій.


1 stechenko

Стеченко Тетяна Олександрівна

Кандидат педагогічних наук, доцент, декан філологічного факультету.

У 1999 закінчила Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Англійська мова та література» і здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача англійської мови та літератури.

Протягом 1999–2001 рр. працювала викладачем кафедри англійської філології ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка.

2004 року в Київському національному лінгвістичному університеті захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему «Формування професійно орієнтованої англомовної граматичної компетенції майбутніх філологів».

У 2006–2009 рр. працювала заступником декана з навчальної роботи філологічного факультету ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. З 2009 року – декан філологічного факультету. 

Викладає навчальні курси: практична граматика, вища освіта України і Болонський процес.

Коло наукових інтересів: професійно-орієнтована англомовна граматична компетенція, інформаційна культура майбутніх учителів іноземних мов.


TorubaraO.A

Торубара Оксана Анатоліївна

Кандидат педагогічних наук, доцент.

У 2000 році закінчила Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Англійська мова та література».

Закінчила аспірантуру Киівського національного лінгвістичного університету. У 2012 році захистила дисертацію "Формування самоосвітньої компетентності у студентів немовних спеціальностей з використанням інформаційно-комунікаційних технологій" (13.00.04 – теорія та методика професійної освіти).

Веде активну наукову роботу: бере участь у міжнародних та всеукраїнських наукових конференціях, підготувала низку відгуків на автореферати дисертацій, виступала в якості офіційного опонента на захисті дисертаційних досліджень.

Автор понад 20 наукових статей, навчально-методичних посібників "Meet Matilda”, "English for Mathematicians”, розділу в колективній монографії. Член IATEFL Ukraine, співпрацює з U.S. Peace Corps, British Council.

Сертифікований спеціаліст з викладання Business English (міжнародна кваліфікація First Certificate in Teaching Business English, Лондонська торгово-промислова палата);

Тренер проектів “Навчання англійської по-новому в початковій школі” в рамках програми МОН та Британської Ради в Україні “Вчителі англійської – агенти змін” 2017-2019; «GoCamp 2019» для літніх мовних таборів під егідою МОН та Посольства США в Україні.

Фасилітатор он-лайн курсу «Англійська для медіа-грамотності» від Pennsylvania University та навчальної платформи Coursera у співпраці з America House (Киів); TED спікер (TEDxIvanaFrankaStED 2017 – 2019, ЧНУ імені Ю.Федьковича).

Викладає навчальні курси: практика усного та писемного мовлення англійською мовою, англійська мова для наукової комунікації.

Коло наукових інтересів: методика викладання іноземних мов на немовних факультетах, формування самоосвітньої компетентності студентів при вивченні англійської мови для професійного спілкування, використання інформаційних технологій в навчанні, проблеми оцінювання якості мовної підготовки.


gritsik

Грицик Надія Володимирівна

Кандидат педагогічних наук, доцент.

У 2008 році закінчила Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка та здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача англійської мови та зарубіжної літератури за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська)".

У 2013 році захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук. 

У 2016 році навчалась у відділлі ESOL Кембриджського університету здобула та здобула Сертифікат CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults).

Дисципліни, що викладає: іноземна мова за професійним спрямуванням.

Сфера наукових інтересів: професійна підготовка вчителя іноземної мови, інноваційні підходи викладання іноземної мови, професійно-орієнтована іншомовна освіта.

Грицик Н.В. є членом IATEFL Ukraine, співпрацює з British Council. Автор понад 50 наукових статей, серед яких є публікації, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Web of Science та Scopus, навчальних програм для студентів, навчально-методичного посібника "Welcome to Great Britain” та 2 навчальних посібників "English for Athletes”.


kashpur

Кашпур Світлана Іванівна

Викладач.

У 2013 році з відзнакою закінчила філологічний факультет Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка та здобула кваліфікацію філолога. Вчителя української мови і літератури та англійської мови і зарубіжної літератури.

З 2013 року працює на філологічному факультеті.

З 2013 по 2017 рік була викладачем кафедри української мови і літератури та кафедри германської філології філологічного факультету ЧНПУ.

З 2016 року - викладач кафедри іноземних мов.

Є членом спілки молодих науковців філологічного факультету. Має низку наукових публікацій з методики викладання англійської мови.

Викладає курси: практична граматика англійської мови, практика усного та писемного мовлення англійською мовою.

Коло інтересів: лексика сучасної англійської мови, методика викладання англійської мови.


kiyan

Киян Інна Василівна

Викладач.

Закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут імені Т.Г.Шевченка в 1997 році.

2008-2011рр. навчалася в аспірантурі в Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю 13.00.01 – Загальна педагогіка та історія педагогіки. Є автором низки наукових статей. 

Викладає курси: іноземна мова (англійська) за професійним спрямуванням, ділова іноземна мова (англійська), практичний курс іноземної мови (англійської) для дослідників, основи наукової комунікації іноземною мовою (англійською).

Коло наукових інтересів: методика викладанння англійської мови, педагогіка вищої школи.

 


LuhovaA.O

Лугова Анна Олександрівна

Викладач.

Закінчила Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка за спеціальністю «Мова і література (англійська)» та здобула кваліфікацію філолога. Викладача англійської мови і зарубіжної літератури. 

Є членом спілки молодих науковців філологічного факультету. Має низку наукових публікацій з методики викладання англійської мови.

Викладає курси: Іноземна мова (англійська) за професійним спрямуванням, граматика англійської мови, факультатив з іспанської мови. 

Коло наукових інтересів: викладання іноземної мови (іспанської) як другої іноземної.


panziga

Панзига Оксана Миколаївна

Викладач.

У 2001 році закінчила Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова і література (німецька, англійська)» і здобула кваліфікацію вчителя мови і літератури (німецької, англійської).

Протягом 2001 – 2005 рр. працювала викладачем кафедри німецької мови НДПУ імені Миколи Гоголя. 2005 року продовжила свою трудову діяльність викладачем кафедри англійської філології ЧДПУ імені Т.Г.Шевченка.

З 2008 року – викладач кафедри іноземної мови філологічного факультету ЧНПУ імені Т.Г.Шевченка. У 2012 – 2015 навчалася в аспірантурі Київського національного лінгвістичного університету.

З 2017р. є дійсним членом Асоціації українських германістів (АУГ).

Постійно працює на самовдосконаленням, регулярно приймає участь у різноманітних семінарах з підвищення кваліфікації.

Викладає навчальні курси: практичний курс другої іноземної (німецької) мови.

Коло наукових інтересів: рецептивні мовні компетентності, самостійна робота, друга іноземна (німецька) мова.


3 popsuy

Попсуй Анатолій Васильович

Викладач.

На факультеті працює з 2002 року.

Освіта: Ніжинський державний педагогічний інститут імені М.В. Гоголя, факультет іноземних мов, спеціальність "Німецька та англійська мови” (1996); аспірантура за спеціальністю "Загальна педагогіка та історія педагогіки” в ЧДПУ імені Т.Г. Шевченка (2006-2009). 

Викладає курси дисциплін: німецька мова за професійним спрямуванням та практичний курс другої іноземної (німецької) мови.

Наукові інтереси: педагогіка та методика викладання іноземних мов.


UshakovaL.I

Ушакова Людмила Іванівна

Викладач.

У 1993 році закінчила Ніжинський педагогічний інститут імені М.В.Гоголя, факультет іноземних мов. 10 років працювала у шкільній освіті.

В університеті працює з 2006 року.

У 2016 році закінчила аспірантуру Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.

Викладає навчальні курси: практичний курс другої іноземної (німецької) мови.

Коло наукових інтересів: викладання другої іноземної мови; навчання іноземних мов і культур.


UlanovychN.Yu

Уланович Наталія Юріївна

Викладач.

У 2006 році закінчила Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (німецька, англійська)» та отримала кваліфікацію вчителя мови та літератури (німецької, англійської) і зарубіжної літератури.

Упродовж 2005 – 2007 років працювала вчителем німецької мови в Чернігівської ЗОШ №2 І-ІІІ ст.

З 2007 р. працює викладачем кафедри іноземних мов Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка.

У 2015 році вступила до аспірантури Київського національного лінгвістичного університету. Тема дисертаційного дослідження «Формування німецькомовної фонетичної компетентності у майбутніх учителів іноземної мови (німецька мова після англійської)»

Викладає навчальні курси: практичний курс другої іноземної (німецької) мови.

Коло наукових інтересів: викладання другої іноземної мови, сучасні методи формування фонетичної компетентності.


TashlykS.V

Ташлик Світлана Василівна

Викладач.

У 2018 році з відзнакою закінчила магістратуру філологічного факультету Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка та здобула кваліфікацію викладача української мови і літератури та вчителя англійської мови і зарубіжної літератури.

Є членом спілки молодих науковців філологічного факультету. Має низку наукових публікацій з методики викладання англійської мови. 

Викладає дисципліни: Іноземна мова (англійська) за професійним спрямуванням, Ділова іноземна мова (англійська). 

Коло наукових інтересів: методика викладання англійської мови, фразеологія англійської мови.


1 vasileva

Васильєва Олена Григорівна

Кандидат філологічних наук, доцент.

Закінчила Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г.Шевченка. 

Працювала в ЗОШ №1 м. Чернігова.

З 2000 р. працює в Чернігівському національному педагогічному університеті імені Т.Г.Шевченка.

Впродовж 2002-2005рр. навчалась в аспірантурі Київського національного лінгвістичного університету, де у 2006 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Концептуальна семантика субстантивних композитів-бахуврихі (на матеріалі антропосемічної лексики сучасної англійської мови) за спеціальністю 10.02.04 – германські мови.

З 2007 р. – доцент, з 2010 по 2015 роки завідувала кафедрою германської філології.

Викладає навчальні курси: практика усного та писемного мовлення англійською мовою, дискурс і теорія комунікації, вступ до когнітивної лінгвістики, теорія та практика перекладу, вступ до мовознавства.

Коло наукових інтересів: концептуальні та національно-мовні картини світу; лінгвокогнітивні та комунікативні особливості одиниць мови та мовлення.


BoikoT.V

Бойко Тетяна Валеріївна

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов.

У 2009 році закінчила філологічний факультет Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка звідзнакою, та отримала повну вищу освіту за спеціальністю "Педагогіка і методика середньої освіти. Мова та література (англійська)". Та здобула кваліфікацію магістра педагогічної освіти, викладача англійської мови та зарубіжної літератури. 

У 2016 році захистила кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступення кандидата педагогічних наук за спеціальністю "Теорія і методика професійної освіти". 

Має низку наукових публікацій з методики викладання англійської мови. 

Дисципліни, що викладає: англійська мова за професійним спрямуванням.

Сфера наукових інтересів: професійна підготовка вчителя іноземної мови, інноваційні підходи викладання іноземної мови, професійна-орієнтована іншомовна освіта.


LitvinI.M

Літвін Ірина Миколаївна

Викладач.

У 1996 році закінчила Чернігівський державний педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка і отримала кваліфікацію вчителя історії та англійської мови. З 1994 року займається викладанням англійської мови.

З 2008 по 2011 рік – аспірантка кафедри методики навчання іноземних мов Київського національного лінгвістичного університету.

Викладає англійську мову для студентів немовних спеціальностей.

У лютому 2019 року склала професійний тест для викладачів англійської мови Teaching Knowledge Test (TKT), Module 1: Перевірка знань мови, методологія навчання слухачів іноземній мові, навички викладання, і отримала сертифікат міжнародного зразка рівня Bound 3 від офіційного освітнього центру Cambridge Asseeement English в Україні.

Коло наукових інтересів: формування англомовної компетентності у студентів немовних спеціальностей у численних групах.


PoluliakhYa.Yu

Полулях Яна Юріївна

Викладач.

У 2019 році з відзнакою закінчила магістратуру філологічного факультету Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка та здобула кваліфікацію Викладача української мови і літератури та вчителя англійської мови і зарубіжної літератури. Є членом спілки молодих науковців філологічного факультету. Має низку наукових публікацій з методики викладання англійської мови. 

Викладає дисципліни: Іноземна мова (англійська) за професійним спрямуванням, Ділова іноземна мова (англійська). 

Коло наукових інтересів: методика викладання англійської мови, формування комунікативної компетентності студентів під час вивчення ділової іноземної мови.

16 квітня 2024 року учні 3-Г класу ЗОШ Iст. № 25 разом із своєю вчителькою Сторожевою І.В. відвідали планетарій Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка. Екскурсію провела доцент кафедри ...

Сучасні підходи та умови вимагають якісно нового рівня освіти, зокрема використання активних методів навчання у ЗВО. Одним із таких методів є гостьова лекція, яка спонукає здобувачів до активної розумової діяльності, ...

Участь викладачів та студентів факультету дошкільної, початкової освіти і мистецтв у Відкритому Етнофестивалі закликання весни «Тисячолітній спадок весни на Чернігівщині. Від Гаївки до Веснянки».

У сучасному світі професійне самовизначення має вирішальне значення для успішного майбутнього підростаючого покоління та суспільства в цілому. В цьому контексті стратегія Факультет фізичного виховання НУЧК імені ...

Вам зараз 18 років і ви є резидентом однієї з країн ЄС або країн, що не входять до ЄС, які беруть участь в ініціативі Erasmus+? Це дає вам можливість дослідити різноманітність Європи, дізнатися про ...

ПРОГРАМА РОБОТИ КОНФЕРЕНЦІЇ PROGRAMM OF CONFERENCE WORK   26 квітня 2024 року / 26th April, 2024   Посилання у Google Meet: https://meet.google.com/fyq-tzjr-yug ...

 Друзі! Задля вашої безпеки ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ відбудеться в режимі ОNLINE!  

 До уваги університетської спільноти! Дозвольте мені звернутися до вас із цим листом, щоб представити себе та представити діяльність Посольства Франції в Україні у сфері університетського та ...

Запрошуємо представників закладів професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, навчально-методичних (науково-методичних) центрів (кабінетів) професійно-технічної освіти м. Ужгород ...

Запрошуємо всіх студентів і викладачів з 22.04.2024 р. по 26.04.2024 р. на заходи, які відбудуться у межах тижня Навчально-наукового інституту психології та соціальної роботи.  

Важлива інформація

Громадяни, які виявили бажання проходити військову підготовку, ...
 11 травня 2023
[spoiler style="glass-blue" icon="folder-2" title="Тест Берпі"] ...
 06 липня 2022
Шановні вступники! Реєстрація на творчі конкурси буде проходити до ...
 16 червня 2022
 
ped pressa min osvitu eu flag co funded pos rgb right  300 fb 

 

paywatch logo  pay24 1

 

 

Національний університет "Чернігівський колегіум" імені Т.Г.Шевченка

T.H. Shevchenko
National University
«Chernihiv Colehium»

КОНТАКТИ

З нами можна зв'язатись за вказаними контактами

Адреса: 14013, м Чернігів вул. Гетьмана Полуботка, 53

Телефони:

Приймальна комісія (0462) 941-081

(073) 104 82 73
(096) 506 28 20

Приймальня ректора (0462) 941-170

Загальний відділ (0462) 941-178

 

Ми в соціальних мережах FB IG YT TG TG

Ми в соціальних мережах

FB IG YT TG